234024

۲۰ درصد از فولاد کشور در بناب تولید می شود

دنیای معدن: فرماندار بناب گفت: حوزه صنعتی شهرستان بناب با دارابودن ۴۵۰ واحد صنعتی و تولیدی بوده و در تولید فولاد حدود ۲۰ درصد از فولاد مورد نیاز کشور در شهرستان بناب تولید می شود.

به گزارش دنیای معدن،رضا لعلی در نشست صمیمی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با نخبگان حوزه و دانشگاه شهرستان بناب ضمن تشریح شمای کلی شهرستان بناب گفت: بناب یکی از شهرهای جنوبی استان با جمعیت بیش از ۱۵۰ هزار نفر و دارای ۲۸ روستا است و به عنوان یکی از قطب های صنعتی و علمی استان محسوب می شود.

وی با اشاره به صادرات بیش از ۲۵۰ هزار تنی شهرستان بناب در سال ۱۴۰۰ گفت: این مقدار صادرات بیش از ۱۸۰ میلیون دلار برای شهرستان ارز آوری داشته و همین امر باعث شده که گمرک شهرستان بناب رتبه سوم استان را به دست آورد و البته جای تاسف است که گمرک این شهرستان همچنان به صورت دفتر اداره می شود.

لعلی با تشریح مشکلات مهم شهرستان بناب گفت: فرسوده بودن شبکه آبی شهری و روستایی شهرستان بناب از مهمترین مشکلات فعلی محسوب می شوند البته فاضلاب شهری بناب همچنان ناقص بوده و ۳۵ درصد از مردم شهر بناب فاقد فاضلاب مدرن شهری هستند.

فرماندار بناب، به کمبود آب شرب و کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: وجود آلایندگی های بیش از اندازه به خصوص در نیروگاه حرارتی سهند و همچنین ناقص بودن برخی از پروژه ها از جمله استادیوم ۱۵ هزار نفری، بیمارستان ۲۲۰ تخته خوابی و کنارگذر شرقی بناب از مهمترین نیازها و مشکلات فعلی شهرستان بناب هستند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به مشکلات دانشگاهی و مطالبات دانشجویان شهرستان گفت: در حال حاضر خوابگاه دانشجویی یکی از مهمترین نیازها و مطالبات حوزه دانشگاه ما محسوب می شود و از نماینده دولت و وزیر علوم انتظار داریم هر چه سریعتر به این مشکل رسیدگی و به اسکان دانشجویان شهرستان بناب کمک کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید