232248

آخرین راهکار روسیه برای بقا در بازارها/ نوبت به ارزان فروشی فولاد رسید؟

دنیای معدن: روسیه که پیش از این دست به ارزان فروشی نفت و گاز زده بود، حالا قصد دارد فولاد را هم با قیمت نازل تری بفروشد تا اثر تحریم ها را به حداقل برساند. اما ارزان فروشی روسیه چه تاثیری بر بازار ایران می گذارد و کدام کشورها از ارزان فروشی روسیه استفاده کردند؟

به گزارش دنیای معدن، یک منبع خبری گفت که ارزان فروشی و تخفیف های روسیه این بار به فولاد رسید. روسیه حالا فولاد و مواد معدنی خود را هم با تخفیف بالا می فروشد تا در بازار جذاب باقی بماند.

روسیه پیش از این هم اقدامی مشابه برای از بین بردن اثر تحریم های نفتی خود کرد. این کشور، مورد تحریم های آمریکا، اروپا، استرالیا و چند کشور دیگر قرار گرفت و چند روز پیش خبرگزاری رویترز اعلام کرد که چینی ها از زمان اعمال تحریم های نفتی روسیه، بیش از پیش خواهان نفت و گاز این کشور شده اند.

این رسانه همچنین اعلام کرد که با توجه به سابقه سیاسی روسیه، احتمالا این کشور هم اقدام به ارزان فروشی کرده است. به همین دلیل هم چینی ها که احتمالا اکنون یکی از بزرگ ترین مشتریان نفت و گاز روسیه اند، بیش از پیش به دنبال خرید نفت و گاز از این کشورند.

روسیه جای ایران را در ارزان فروشی گرفت؟

این اولین باری نیست که چین نفت و گاز یک کشور تحریم شده را با قیمت پایین می خرد. چین طی چند ماه اخیر به طور ناگهانی، خرید نفت از ایران را بشدت افزایش داد.

این در حالی است که چند ماه پیش، مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی تهران گزارشی منتشر کرد که طبق داده های آن چین در هفت ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، خرید نفت از ایران را ۹۹ درصد کاست. چین در این مدت، عمده نفت خود را از عربستان دریافت می کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید