227210

مدیرعامل یک شرکت تولید فولاد در آذربایجان شرقی:

تولیدکنندگان فولاد برای کمک به تحقق برنامه نهضت ملی مسکن آماده اند

دنیای معدن- مدیر عامل یک شرکت تولید فولاد در آذربایجان شرقی از امادگی فعالان این بخش برای تامین فولاد مورد نیاز محقق کردن ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال آینده خبر داد.

به گزارش دنیای معدن، عبدالحسین محجل امامی در گفت و گویی افزود: طبق برنامه وعده داده شده از سوی دولت سیزدهم جهت ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال آینده، به نظر می رسد دولت ماموریت بزرگی برای خود انتخاب کرده که تحقق آن نیازمند برنامه ریزی اصولی و عزم جدی برای رفع مشکلات و موانع می باشد.

وی افزود: فعالیت بیشتر ما جهت ارائه محصولات حوزه فولادی یاری رسان دولت در تأمین مسکن و سرپناه برای هموطنان است و خانه دار کردن مردم با رفع مشکلات و محدودیت های صنایع کشور برای رفع نیاز های اولیه مسکن، بدون شک عزم تولیدکنندگان را بیش از پیش جهت خدمت رسانی به مردم جزم خواهد کرد.

محجل امامی گفت: در صورت تأمین نقدینگی این طرح از سمت دولت، بدون شک صنعت فولاد نیز آمادگی کامل کمک به تحقق آن را دارد، زیرا که ظرفیت تولید فولاد در حال حاضر با وجود تمامی کم و کاستی ها و مشکلات، ۳۰ میلیون تن در سال است که تقریبا نصف این مقدار از تولید به علت عرضه بیشتر نسبت به تقاضا، روانه بازارهای صادراتی می شود.

وی با اشاره به این که بازار فولاد کشور تحت تاثیر ساخت مسکن مهر رونق یافت، افزود: فولاد کشور می تواند نقش خود را در تحقق اهداف نهضت ملی ساخت مسکن نیز بخوبی ایفا کند و در کنار دولت در این حوزه قرار گیرد؛ امیدواریم سرعت گرفتن طرح ساخت مسکن در دولت سیزدهم به به رکود هفت ساله بازار فولاد و مازاد تولید ۶۰ درصدی آهن آلات کشور به عنوان یکی از تبعات رکورد در بازار ساخت و ساز پایان دهد

وی با بیان اینکه تامین مواد اولیه و انرژی ۲ عامل مهم برای تامین به موقع و کافی فولاد جهت تحقق برنامه دولت در زمینه ساخت چهار میلیون واحد مسکونی است، گفت: با عنایت به پتانسیل بالای تولید فولاد در کشور و رتبه دهمی ایران در جهان می توان در صورت رفع مشکلات این حوزه، بدون هیچ گونه نیاز به واردات تمامی نیاز کشور به فولاد را تامین کرد.

مدیر عامل این شرکت تولید فولاد گفت: با توجه به وابستگی سه هزار واحد صنعتی و تولیدی کشور به فولاد، اهمیت بازنگری جهت دریافت مواد اولیه و رفع مشکلات این حوزه، گام مهمی برای تولید این حجم از فولاد جهت برآورده سازی نیاز دولت در طرح نهضت ملی مسکن می باشد.

محجل امامی با اشاره به کمبود برق و قطعی های مکرر آن در سال های اخیر که منجر به کاهش تولید فولاد در کشور شده است، افزود: صنعت فولاد در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از کل مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده است که با بهینه سازی ۱۰ درصدی مصرف برق این واحدها، می توان حدود یک درصد از کل برق مصرفی کشور را کاهش داده و بهینه سازی حاصل از این را برای سرمایه گذاری فولاد استفاده کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید