224397

طی بازدید رئیس کل دادگستری استان کردستان صورت گرفت :

مجتمع فولاد بیجار گروس احیا شد

دنیای معدن: رییس کل دادگستری استان کردستان به همراه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان و در راستای حمایت قضایی از تولید، از دو کارخانه تولیدی واقع در شهرستان بیجار بازدید به عمل آورد.

به گزارش دنیای معدن، حجت الاسلام حسینی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان، پیگیر تمام مشکلات کارخانجات و شرکت های تولیدی استان بوده و در چارچوب قوانین و مقررات از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری می کند.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان افزود: معضل بیکاری از دلایل عمده ورود پرونده به دادگستری است و اگر اشتغال مولد و واقعی برای جوانان ایجاد شود به همان اندازه از افزایش پرونده های قضایی در کشور جلوگیری خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: دستگاه قضایی در سطح کلان و دادگستری های استانها از هر اقدامی در راستای حمایت از تولید حمایت می کنند و بر اساس مقررات و قوانین از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری می کند.

وی افزود: مشکلات پیش روی مجتمع فولاد بیجار گروس با حمایتهای قضایی دادگستری استان برطرف شده و تعداد اشتغال این کارخانه تا یک ماه آینده از ۶۵ نفر به ۱۰۰ نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در خصوص کشتارگاه طیور آمین فیروزه بیجار نیز با رفع موانع تولید توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان، هم اکنون ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم در این واحد مشغول بکار هستند و در آینده نزدیک این تعداد به ۳۰۰ نفر خواهد رسید.

رئیس دستگاه قضایی استان کردستان افزود: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ، دادگستری استان اگر در جایی با سستی و اهمال مسئولی در زمینه رفع موانع تولید مواجه شود، در راستای دستورالعمل ترک فعل مدیران موضوع را با جدیت بررسی و با هیچ فردی در این زمینه مماشات نخواهد کرد.

شایان ذکر است که مجتمع فولاد بیجار گروس در ۴۰ کیلومتری شهرستان بیجار قرار دارد و سالانه ۳۰۰ هزار تن کنسانتره فرآوری سنگ آهن تولید می کند و همچنین کشتارگاه طیورآمین فیروزه بیجار نزدیک به یک ماه است که مجددا و با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان شروع به فعالیت کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید