234728

تصویب کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس

دنیای معدن- نمایندگان مجلس کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را مصوب کردند.

به گزارش دنیای معدن و به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه 5 تیر) قوه مقننه و  در جریان بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، کلیات این طرح را با 194 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در صحن مصوب کردند.

لازم به ذکر است پس از تصویب کلیات این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شد تا به صورت دو شوری بررسی و ایرادات آن رفع شود.

حسن لطفی در جریان بررسی کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در صحن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما اکنون با 27 نوع قرارداد استخدامی مواجه هستیم و این تعدد در قراردادها منجر به این شده تا عدالت در پرداخت‌ها از بین برود. ما کارمندهایی را داریم که در یک اتاق و با یک مدرک و میزان سابقه برابر حقوق‌های متفاوتی را دریافت می‌کنند. این بی‌عدالتی در پرداخت‌ها انگیزه را از کارمندان دولت گرفته است. از سوی دیگر تعدد قراردادها باعث شده تا آمار دقیقی از کارکنان دولت نداشته باشیم. کمیسیون اجتماعی با همکاری دولت این طرح را آماده کرده تا شاهد ساماندهی کارکنان دولت در بحث نحوه پرداخت و تنظیم قراردادها باشیم. براساس این طرح باب ورود از طریق شرکت‌ها به بدنه دولت بسته شده و تصویب این طرح می‌تواند بی‌عدالتی‌ها را کنار بزند.

مهدی عیسی‌زاده رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص کلیات این طرح مطرح کرد: ما نمایندگان مجلس و دولت وظیفه داریم که به فرزندان مردم به عنوان اولاد دولت توجه کرده و آنها را تعیین تکلیف کنیم. چرا از سال 1360 دولت وظایف خود را در این حوزه انجام نداده است. امروز ما با 27 مدل قرارداد استخدامی مواجه هستیم و تعداد کارکنان دولت نامعلوم است. آیا به عنوان وکلای مردم ساماندهی این وضعیت به عهده ما نیست؟ ما چندین سال است که شعار کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت را می‌دهیم اما سوال این است که چه زمانی قرار است این وعده تحقق پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید