233023

طرح مجلس برای تبدیل وضعیت معلمان غیررس

دنیای معدن- رئیس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش مجلس، گفت: بر اساس طرح «ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش»، معلمان غیررسمی و غیردولتی با تبدیل وضعیت مشمول قانون رتبه بندی معلمان می‎‌شوند.

به گزارش دنیای معدن، مهدی اسماعیلی با اشاره به قرار گرفتن طرح ساماندهی کارکنان آموزش و پرورش در دستور کار صحن علنی مجلس، افزود: در طرح تهیه شده تمامی معلمان اعم از خرید خدماتی، برون سپار، حق التدریس، نهضت سوادآموزی، قرآنی، پیش دبستانی و مدارس غیردولتی، با برخی ملاحظات و ضرایب سنواتی تعیین تکلیف استخدامی شوند.

نماینده مردم میانه در مجلس با بیان اینکه مخاطب این طرح تمامی نیرو‌های آزاد و غیر رسمی آموزش و پرورش هستند، گفت: این طرح حاصل چندین ماه کار کارشناسی در کمیسیون آموزش است تا علاوه بر رفع نیاز و جبران کمبود‌های نیروی انسانی آموزش و پرورش، به جذب و بکارگیری معلمان باتجربه وبا کیفیت منجر شود.

وی تصریح کرد: این طرح برای افرادی که سابقه کار معلمی در آموزش و پرورش دارند، در آزمون استخدامی ضرایبی ویژه در نظر می‌گیرد تا صلاحیت حرفه‌‎ای این معلمان در آزمون استخدامی لحاظ و شانس قبولی آنان افزایش یابد.

رئیس کمیته آموزش وپرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین گفت: این طرح با امضای بیش از ۷۰ نماینده مجلس در اولویت رسیدگی در صحن مجلس قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید