232874

وزیر آموزش و پرورش در آئین سپاس معلم:

رتبه‌بندی معلمان در دولت قبل در حد حرف باقی ماند

دنیای معدن- وزیر آموزش‌وپرورش گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان در دولت قبل تنها در حد حرف باقی ماند، اما این دولت با همکاری مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان این لایحه را به قانون تبدیل کرد.

به گزارش دنیای معدن، یوسف نوری در آئین سپاس معلم که در دبستان شهید داود رسولی منطقه ۱۷ تهران برگزار شد، با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم و فرارسیدن عید سعید فطر، اظهار کرد: این مدرسه مزین به نام شهیدی است که خود معلم و مربی پرورشی بود. شهید رسولی علاوه بر مجاهدت در سنگر تعلیم و تربیت، در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل نیز حضور یافت و در سن ۲۰ سالگی و در سال ۶۲ به شهادت رسید، لذا یاد و خاطر این شهید بزرگوار را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه هفته معلم به نام استاد شهید مرتضی مطهری نام‌گذاری شده است و ما یاد و خاطره این معلم بزرگ را گرامی می‌داریم، تصریح کرد: در آموزه‌های دینی و شعائر اسلامی، معلم از شأن و منزلت والایی برخوردار است و بزرگان ما همواره از معلم به‌عنوان راهنمای خود یادکرده‌اند.

نوری با اشاره به اینکه جامعه‌ای که معلمان را تکریم کند، مراحل پیشرفت، توسعه و آبادانی را طی خواهد کرد و تمدن ساز می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت مردمی و انقلابی باهمت قوی، فرآیند واکسیناسیون معلمان، دانش آموزان و خانواده‌های آنان را انجام داد و توانستیم مدارس را حضوری کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با تلاش مضاعف در راستای حل مشکلات معلمان گام‌های بیشتری برداریم، اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی معلمان در دولت قبل تنها در حد حرف باقی ماند، اما این دولت با همکاری مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان این لایحه را به قانون تبدیل کرد.

نوری ادامه داد: برای اجرایی کردن نظام رتبه‌بندی تلاش‌ها ادامه دارد و آئین نامه اجرایی رتبه‌بندی در دستور کار کمیسیون امور عمومی و اداری دولت قرار گرفته است و امیدواریم در آنجا هم روند بررسی این آئین نامه به سرعت انجام شود. همچنین رئیس‌جمهور هم مجدانه پیگیر قانون رتبه‌بندی معلمان است و امیدواریم این قانون به‌زودی اجرایی خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید