252909

طلای جهانی در اوج ماند

دنیای معدن: قیمت طلا در روز جمعه (۱۰ مه) افزایش یافت و با توجه به داده‌های اقتصادی اخیر که باعث افزایش شرط بندی برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو شد، برای بهترین هفته خود از ۵ آوریل آماده شد.

به گزارش دنیای معدن، بهای هر اونس طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح بیش از دو هفته گذشته با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۵۰ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت‌ها تا کنون در این هفته ۲.۲ درصد افزایش یافته است. قیمت طلای آمریکا با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۳۵۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.

داده‌ها نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند، بیش از حد انتظار در هفته گذشته افزایش یافته است.

طلا به لطف داده‌های کلان نرم‌تر ایالات متحده، موج خود را در این هفته بازیافت. تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار در KCM Trade گفت: ارقام اولیه ادعاهای بیکاری بدتر از حد انتظار بود، که به دنبال ارقام ضعیف تر حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در جمعه گذشته بود که نشان می دهد بازار کار ممکن است ضعیف شود.

معامله‌گران انتظار دارند که فدرال رزرو چرخه تسهیل خود را در ماه سپتامبر آغاز کند. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش می‌دهد. شاخص قیمت تولید کننده ایالات‌متحده و داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در هفته آینده منتشر می‌شود.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو گفت، عدم اطمینان قابل توجه در مورد اینکه تورم ایالات متحده در ماه‌های آینده به کجا خواهد رسید، وجود دارد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۸.۳۸ دلار رسید و بهترین هفته خود را از ۵ آوریل به ثبت رساند. پلاتین با ۰.۶ درصد افزایش به ۹۸۳.۷۸ دلار و پالادیوم ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۹۷۱.۵۰ دلار رسید و هر دو فلز برای سود هفتگی تعیین شده بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید