251586

طلای جهانی در قله معلق ماند

دنیای معدن-قیمت جهانی طلا امروز، سه‌شنبه (۵ مارس) به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید که با حمایت کاهش هزینه‌های تولید و ساخت‌وساز ایالات‌متحده همراه بود، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و داده‌های مشاغل کلیدی بودند که در این هفته منتشر می‌شود.

به گزارش دنیای معدن، بهای طلا در ۲۱۱۴ ثابت بود و نزدیک به سطوح ۲۱۱۹ دلار و ۶۹ سنت روز دوشنبه که بالاترین رقم از چهارم دسامبر بود، در نوسان بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۱۲۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

انجمن بازار شمش لندن اعلام کرد معیار قیمت طلای لندن در حراج بعد از ظهر روز دوشنبه به بالاترین رقم تاریخ ۲۰۹۸ دلار و پنج سنت در هر اونس تروا رسید و از رکورد قبلی ۲۰۷۸ دلار و ۴۰ سنت که در ۲۸ دسامبر ثبت شده بود، فراتر رفت.

تمرکز بازار بر دو روز شهادت پاول رئیس فدرال‌رزرو در کنگره در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه است. دیگر انتشارات اقتصادی این هفته که می‌تواند انتظارات کاهش نرخ را در ایالات‌متحده تغییر دهد، شامل داده‌های موسسه خدمات مدیریت عرضه و بررسی فرصت‌های شغلی و گردش کار در روز چهارشنبه و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه است.

داده‌های هفته گذشته نشان داد که تولیدات ایالات‌متحده در ماه فوریه کاهش بیشتری داشته و تورم به تدریج کاهش یافته است، در حالی که احساسات مصرف‌کننده ضعیف بوده است. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا اظهار کرد که فدرال رزرو تحت فشار فوری برای کاهش نرخ بهره با توجه به رونق اقتصادی و بازار کار نیست.

طبق گزارش رویترز، با توجه به برنامه احتمالی نرخ بهره LSEG، در حال حاضر، معامله‌گران یک شانس ۶۵ درصدی را برای کاهش نرخ در ژوئن ایالات‌متحده می‌بینند. نرخ‌های بهره پایین جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۸۹۰ دلار و ۹۰ سنت در هر اونس رسید، و پالادیوم نزدیک به یک درصد کاهش یافت و به ۹۵۱ دلار و ۱۲ سنت رسید، در حالی که نقره با ۰.۹ درصد کاهش به ۲۳.۶۸ دلار آمریکا رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید