251412

بازار طلای جهانی آرام است

دنیای معدن: قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۲۷ فوریه) ثابت بود زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار قرائت تورم کلیدی ایالات‌متحده بودند که در اواخر این هفته منتشر می‌شود و می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد اینکه فدرال رزرو چه زمانی ممکن است کاهش نرخ‌های بهره را آغاز کند، ارائه دهد.

به گزارش دنیای معدن بهای هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به ۲۰۳۱ دلار و سه سنت رسید. هر اونس طلای آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۴۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری از ۴.۲۹۹ درصد روز دوشنبه به ۴.۲۷۷ درصد کاهش یافت و شمش‌های بدون بازده را جذاب‌تر کرد.

داده‌ها نشان داد که فروش خانه‌های جدید برای یک خانواده در ایالات‌متحده کمتر از حد انتظار در ژانویه افزایش یافته است، در حالی که شاخص فعالیت تولیدی ماهانه فدرال رزرو مثبت بود.

اظهارات اخیر سیاست‌گذاران فدرال‌رزرو نشان می‌دهد که بانک مرکزی ایالات‌متحده عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد و تا حد زیادی شرط بندی‌ها را در برابر هرگونه کاهش نرخ قبل از ژوئن تقویت می‌کند.

بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره، در حال حاضر بازارها در حدود ۸۰ واحد کاهش نرخ برای سال ۲۰۲۴ قیمت‌گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره جذابیت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، بازارها در حال حاضر، منتظر اطلاعات مربوط به سفارشات کالاهای بادوام ایالات‌متحده و شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۸۱.۷۵ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۴۹.۳۶ دلار رسید و نقره در ۲۲.۵۲ دلار در هر اونس ثابت بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید