249740

طلای جهانی در جا زد

دنیای معدن: قیمت طلای جهانی امروز سه‌شنبه در بازه معاملاتی محدود بود، زیرا سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات بیشتر اقتصادی ایالات متحده در این هفته بودند که می‌تواند چشم‌انداز سیاست پولی فدرال رزرو را روشن کند.

به گزارش دنیای معدن، بهای هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به ۲۰۲۴ دلار و ۵۷ سنت رسید و معاملات آتی طلای آمریکا بدون تغییر در ۲۰۳۹ دلار و ۸۰ سنت بود.

ایلیا اسپیواک، رئیس بخش کلان جهانی در Tastylive  به چشم‌انداز سیاست‌های فدرال رزرو اشاره کرد و گفت: در حال حاضر انتظارات برای کاهش نرخ بهره در سال آینده بسیار قابل توجه است. هفته گذشته، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت، سخت‌تر شدن تاریخی سیاست پولی احتمالاً به پایان رسیده است، زیرا تورم سریع‌تر از حد انتظار کاهش می‌یابد و بحث کاهش هزینه‌های استقراض در نظر گرفته می‌شود.

در حالی که برخی از مقامات فدرال رزرو نسبت به انتظارات فزاینده بازار در مورد کاهش نرخ‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند، این اظهارات کمک چندانی به تغییر احساسات سرمایه‌گذاران نکرده است. بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها همچنان با احتمال ۶۹ درصد کاهش نرخ بهره در ماه مارس قیمت گذاری می‌کنند. نرخ‌های بهره پایین‌تر تمایل به حمایت از شمش‌های بدون بهره‌ای دارند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران در انتظار مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده از جمله گزارش شاخص مخارج مصرف شخصی ماه نوامبر در این هفته هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳.۸۴ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۹۴۸.۷۳ دلار و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۱۸۲ دلار و ۳۶ سنت رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید