247484

بازار طلای جهانی قبل از زمستان یخ زد!

دنیای معدن: قیمت طلا امروز، سه‌شنبه با افزایش بازدهی دلار و خزانه‌داری کاهش یافت و سرمایه‌گذاران منتظر گزارش تورم مصرف‌کننده برای سرنخ‌های بیشتر هستند که آیا فدرال رزرو یک بار دیگر نرخ بهره را در سال جاری افزایش خواهد داد یا خیر.

به گزارش دنیای معدن، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۱.۵ درصد کاهش به ۱۹۱۳ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۹۱۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

دلار به بالاترین حد خود در ۱۰ ماه گذشته رسید، در حالی که بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری همچنان در اوج خود در ۱۶ سال اخیر است.

پیش‌بینی‌ها نشان داد که اکثر سیاست‌گذاران فدرال‌رزرو شاهد افزایش نرخ بهره در سه ماه آینده هستند اما سرمایه‌گذاران همچنان به قیمت‌ها با احتمال ۵۰ درصدی برای انقباض بیشتر در سال ۲۰۲۳ ادامه می‌دهند. نرخ‌های بهره بالاتر بر شمش‌های بدون بهره که به دلار قیمت‌گذاری می‌شوند، فشار می‌آورد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که رکورد بالای نرخ سپرده بانک مرکزی اروپا می‌تواند به کاهش تورم به ۲ درصد کمک کند و دستورالعمل بانک را تکرار کرد که نه وعده افزایش بیشتر نرخ را می‌دهد و نه آن را رد می‌کند.

یک نظرسنجی نشان داد روحیه تجاری آلمان در ماه سپتامبر کاهش یافته است و برای پنجمین ماه متوالی سقوط کرد و بر ترس از رکود در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو تأکید کرد.

اس‌پی‌دی آرگلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز دوشنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه ۲۰۲۰ رسید.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳.۰۹ دلار رسید، پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۰۸ دلار و ۶۹ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۲۸ دلار و ۳۱ سنت رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید