246945

طلای جهانی در اوج ماندنی است؟

دنیای معدن: قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد خود باقی ماند زیرا اقتصاد ایالات‌متحده در ماه اگوست ۱۸۷ هزار شغل ایجاد کرد که بالاتر از انتظارات برای ۱۶۹ هزار شغل بود.

به گزارش دنیای معدن، با این حال، در همان زمان، نرخ بیکاری در ایالات‌متحده افزایش ۳.۸ درصدی داشت که افزایش ۳.۶ درصدی مارس را شکست داد.

نتایج نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است فوراً افزایش بیشتر نرخ بهره را درنظر نگیرد تا تورم را به هدف بلندمدت خود یعنی ۲ درصد در سال از حدود ۳ درصدی برساند. فدرال رزرو امسال سه فرصت دیگر برای افزایش نرخ بهره در ۲۰ سپتامبر، اول نوامبر و ۱۳ دسامبر دارد.

بازار طلا در واکنش اولیه خود به آخرین داده‌های اشتغال، اندکی حرکت صعودی داشت. هر اونس طلا در دسامبر آخرین بار با ۰.۵۶ درصد افزایش ۱۹۷۷ دلار معامله شد.

عامل دیگری که به حمایت از قیمت طلا کمک می‌کند، کاهش تورم دستمزدها است.

طبق گزارش کیتکو نیوز، اندرو هانتر، معاون اقتصاددان ارشد ایالات‌متحده در کپیتال اکونومیکس گفت که تمام بخش‌های گزارش مشاغل آگوست نشان می‌دهد که شرایط بازار کار به سطوح قبل از همه‌گیری نزدیک می‌شود که به این معنی است که فدرال رزرو بعید است نرخ‌های بهره را بیشتر از این کاهش دهد.

او افزود که این دیدگاه ما را تقویت می‌کند که حرکت بعدی فدرال رزرو کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال آینده خواهد بود. ما همچنان انتظار داریم که شرایط ضعیف‌تر بازار کار به کاهش سریع تورم اصلی کمک کند و فدرال رزرو را متقاعد کند که در سال آینده نرخ‌ها را با شدت بیشتری نسبت به قیمت‌گذاری بازار کاهش دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید