246423

طلا سقوط کرد

دنیای معدن: قیمت طلا امروز(دوشنبه) به پایین ترین سطح خود در بیش از پنج هفته گذشته رسید زیرا بازدهی دلار و اوراق قرضه در آستانه نشست ماه جولای فدرال رزرو آمریکا در این هفته که می تواند انتظارات برای نرخ های بهره آینده را برآورده کند، تقویت شد.

به گزارش دنیای معدن از کالاخبر ، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۹۱۲ دلار و ۵۰ سنت رسید که پایین ترین سطح خود از ۷ جولای است و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۹۱۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.

بازده اوراق قرضه ایالات متحده افزایش یافت و دلار را به بالاترین میزان خود از ۷ جولای رساند، پس از آن که قیمت های تولیدکننده اندکی بیشتر از حد انتظار در جولای افزایش یافته است زیرا هزینه خدمات با سریع ترین سرعت در نزدیک به یک سال اخیر افزایش یافته است.

نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق خزانه داری، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را که به دلار قیمت گذاری می شود، افزایش می دهد.

نظرسنجی نشان داد که احساسات مصرف کننده در ایالات متحده در ماه اگوست کاهش یافت اما آمریکایی ها انتظار داشتند که تورم در سال آینده و پس از آن کاهش یابد. داده های چین در مورد خرده فروشی و تولید صنعتی روز سه شنبه منتشر می شود. بازارها همچنین منتظر ارقام خرده فروشی ایالات متحده در روز سه شنبه و به دنبال آن صورتجلسه جولای فدرال رزرو در روز چهارشنبه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، اس پی دی آرگلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی های آن در روز جمعه ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۸۹۹.۶۳ تن رسید. تقاضای فیزیکی طلا هفته گذشته در هند با کاهش قیمت ها افزایش یافت.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۲.۵۷ دلار در هر اونس و پلاتین با ۰.۵ درصد کاهش به ۹۰۷ دلار و ۷۶ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۴۳ دلار و ۷۳ سنت رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید