240400

عضو کانون انبوه سازان خبرداد؛

افزایش ۵ برابری قیمت مصالح ساختمانی از هفته گذشته

دنیای معدن-عضو کانون انبوه سازان گفت: گرانی مصالح ساختمانی می تواند پروژه های حمایتی را متوقف می کند.

به گزارش دنیای معدن، در چند روز گذشته خبر افزایش یونولیت و دیگر مصالح ساختمانی به گوش رسید با توجه به اینکه این افزایش ها می تواند ساخت و سازها را با سختی همراه کند از سوی دیگر قیمت مسکن نیز افزایش می کند در این خصوص ایرج رهبر، عضور کانون انبوه سازان گفت.

افزایش ۵ برابر قیمت یونولیت در یک هفته

ایرج رهبر؛ عضو کانون انبوه سازان در خصوص افزایش قیمت مصالح ساختمانی به خبرنگار مهر گفت: هر مصالحی گران شود بر بازار مسکن تأثیر مستقیم دارد و حتی روی ساخت و سازها تأثیر می گذارد.

وی در ادامه از افزایش قیمت یونولیت گفت: یونولیت یک نوع سقف است که بین طبقات استفاده می شود و بتن ریزی ها بر روی یونولیت صورت می گیرد از هفته گذشته قیمت یونولیت ۵ برابر شده است از سوی دیگر از اول سال که ۷۰ تومان بوده ۴۰۰ هزار تومان شده است.

این عضو کانون انبوه سازان در ادامه گرانی ها گفت: فولاد و سیمان هم از مصالحی هستند که گران شده است با توجه به اینکه مسؤولان آلارم اشتباه می دهند و این اعلام می کنند که گرانی صورت نگرفته و ارزان شده است اما قیمت های بازار اتفاقات دیگری را می گوید با این وضع گرانی مصالح مشکلات ساخت و ساز ادامه خواهد داشت.

احتمال توقف پروژه های حمایتی

ایرج رهبر در پایان از احتمال توقف ساخت سازهای حمایتی گفت: با این وضع گرانی ساختمان های خود مالکی که تکلیفشان مشخص است هرچه مصالح گران بخرند گران می فروشند اما مسکن های حمایتی مثل مهر، ملی و… که قراردادها بسته شده است و انبوه ساز با گرانی نمی تواند بسازد اعلام ورشکستگی می کند یا اینکه پروژه را متوقف می کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید