224609

آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ ۲» باشد

دنیای معدن: سیمان تهران در این هفته نتوانست تمام عرضه های خود در سبدکالایی عرضه شده در بورس کالا را به فروش برساند و تنها در بخش معاملات، ۳۸ هزار و ۸۶۰ تن از مجموع سبد خود را مشاهده کرد.

به گزارش دنیای معدن، آبان ماه برای این سیمان تهران، کاملا پر نوسان بود و پس از یک شروع ضعیف در هفته منتهی به ۷ آبان ماه، روند نزولی و پرقدرت تمام سهامداران را نسبت به فروش شرکت امیدوار کرد اما؛ روند نزولی در هفته سوم و این ریزش درآمدی در هفته منتهی به ۲۸ آبان ماه، علامت سوال کاهش درآمد ها را برای این شرکت روشن کرد.

سیمان تهران در این هفته نتوانست تمام عرضه های خود در سبدکالایی عرضه شده در بورس کالا را به فروش برساند و تنها در بخش معاملات، ۳۸ هزار و ۸۶۰ تن از مجموع سبد خود را مشاهده کرد.

شرکت سیمان تهران در هفته ای که گذشت باعرضه دو کالا در سبد خود گام به رینگ معاملات گذاشت و نگاهی به معاملات «تیپ ۲» و «پوزولانی» این نکته تلخ را نشان می دهد که این شرکت نسبت به هفته گذشته ۸ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان کمتر فروخته و مجموعا درآمد این شرکت به ۱۷ میلیارد و ۷۲۷ میلیون تومان رسیده است.

سیمان تیپ ۲

سیمان تیپ ۲ شرکت سیمان تهران در هفته های گذشته، بیشترین سهم از درآمدزایی را بر دوش داشت و در هفته منتهی به ۲۸ آبان ماه نیز به عنوان لیدر سبدکالایی این شرکت نام گرفت.

این شرکت با تقاضای ۵۰ هزار و ۹۰۰ تنی مواجه شد اما؛ سطح عرضه بالغ بر ۳۴ هزارتنی بیشتر نبود که نسبت به هفته گذشته، عرضه های این بخش نیز کاسته شده بود، ولی در مجموع ۱۵ میلیارد و ۸۷۷ میلیون تومانی عاید شرکت شد.

سیمان پوزولانی

عدم استقبال از عرضه سیمان پوزولانی جای تعجب داشته که چرا مشتریان از حجم انبوه عرضه این کالا، استقبال درخوری را نشان ندادند و از ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن عرضه، تنها ۳ هزار و ۸۶۰ تن از این کالا به معامله نهایی ختم شد.

درآمد سیمان تهران از این بخش، تنها به یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بالغ شد.کالاخبر

 

دیدگاه تان را بنویسید