کدخبر: 221854 ارسال به دیگران پرینت

با توجه به ضرورت دریافت کد بورسی و ثبت نام در سامانه جامع تجارت:

توزیع سیمان توسط بازرسان سازمان صمت رصد می شود/ قید فوریت برای ثبت نام تمام عاملان

دنیای معدن - معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران ضمن اشاره براینکه هرگونه عرضه سیمان به واحدهای فاقد ثبت نام در سامانه جامع تجارت و کد نقش ممنوع خواهد بود و تمامی معاملات اعم از عمده خر منوط به دریافت کد بورسی و ثبت نام در سامانه جامع تجارت است، بر تسریع در ثبت نام تاکید و اعلام کرد که بازرسان سازمان صمت توزیع سیمان و فولاد را رصد می کنند.

به گزارش دنیای معدن، سعید محمدی پور در گفت وگویی، اظهار کرد: در راستای مصوبات صد و سی و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار و به منظور شفافیت عملکرد، واحدهای تولیدی و کلیه کارخانه های تولیدکننده سیمان از یکم تیرماه سال جاری مکلف به ثبت اطلاعات موجودی اولیه ، تولید ، فروش ، قیمت ، ورود و خروج در سامانه جامع تجارت شده اند و ضمن فعال شدن شناسه سیمان و کلینکر در سیمان، ملزم به اظهار تولید و سپس انتقال مالکیت در سامانه مذکور هستند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران، هرگونه خرید و فروش سیمان از سوی واحدهای تولیدی و عاملان عمده و خرده فروشی را علاوه بر دریافت کد بورسی منوط به ثبت نام در سامانه جامع تجارت و ارائه کد نقش دانست، تاکید کرد: عاملان با قید فوریت در سامانه ثبت نام کنند.

وی ضمن تاکید براینکه بازرسان سازمان صمت توزیع سیمان و فولاد را نظارت می کنند، تصریح کرد: عدم ثبت نام در سامانه جامع تجارت و ثبت اسناد در سامانه به منزله تخلف است و به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب شده و با متخلفان برخورد خواهد شد. مردم نیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موارد را با شماره تلفن ۱۲۴ و سامانه www.۱۲۴.ir گزارش کنند تا در کمترین زمان ممکن، مورد رسیدگی قرار گیرد.

اوایل شهریور ماه (هشتم شهریورماه)، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه ای هرگونه خرید و عرضه سیمان خارج از بورس کالا را ممنوع اعلام کرد و پس از آن، ضمن تاکید بر اینکه چهار گروه هدف این چرخه، باید برای اخذ کد بورسی خود اقدام کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید