248917

برگزاری پنجمین جشنوارۀ شکرانۀ انار عقدا با مشارکت چادرملو

دنیای معدن-پنجمین جشنوارۀ شکرانۀ انار عقدا با مشارکت چادرملو در روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان در کاروانسرای رشتی این شهر برگزار شد.

به گزارش دنیای معدن، در این مراسم که با استقبال ۱۰هزارنفری نفری مردم استان یزد همراه بود، «شالبافیان» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، نمایندۀ مردم اردکان، فرماندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

شالبافیان در این مراسم که به مناسبت پاسداشت ثبت جهانی کاروانسرای رشتی برگزار شد، از همکاری چادرملو در تحقق این مهم و نیز برگزاری سالیانۀ جشنوارۀ انار تقدیر کرد و از ثبت این جشنواره در تقویم رسمی کشور خبر داد.

نمایندۀ مردم اردکان نیز با اشاره به ثبت جهانی کاروانسرای ابوالقاسم رشتی عقدا، ویژگی‌های ممتاز بافت تاریخی عقدا را یادآور و از معاون وزیر، پیگیری برای ثبت این بافت زنده و پویا را خواستار شد.

گفتنی است انار عقدا محصول استراتژیک این منطقه است و چادرملو برای سومین سال متوالی در برگزاری این جشنواره همکاری داشته است.

در اختتامیۀ این جشنواره، حمید عسکری خوانندۀ پاپ و علیرضا مسلمی به اجرای برنامۀ زنده پرداختند و نمایشگاه و فروشگاه محصولات بومی و محلی و اقتصاد مقاومتی از دیگر بخش‌های این جشنواره بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید