238749

تجهیز معدن شیطور و فروش سنگ آهن با همکاری چهار شرکت معدنی

دنیای معدن- مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق گفت: تفاهم نامه همکاری مشارکت (کنسرسیوم معدنی) بین چهار شرکت معدنی برای تجهیز معدن شیطور و استخراج و فروش سنگ آهن آن در سمپوزیوم فولاد کیش امضا شد.

به گزارش دنیای معدن، مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق گفت: این تفاهم نامه بین شرکت های مجتمع فولاد غدیر نی ریز، سنگ آهن مرکزی، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان و هلدینگ سرمایه گذاری غدیر به امضا رسید.

او بیان کرد: با توجه به اینکه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی از ایمیدرو در نظر دارد برای انجام سرمایه گذاری و تجهیز معدن شیطور و استخراج و فروش سنگ آهن آن در استان یزد اقدام کند، این توافقنامه بین این چهار شرکت منعقد شد.

حمیدیان تصریح کرد: محدوده مشخص شده طبق مختصات شامل اجرای همه عملیات معدنکاری مورد نیاز از قبیل اخذ مجوز ها و پروانه بهره برداری اکتشافات تکمیلی، طراحی و آماده سازی و تجهیز معدن، باطله برداری، استخراج و فروش ماده معدنی به ظرفیت تولید سالیانه ۷۰۰ هزار تن کلوخه سنگ آهن طبق شرایط مندرج در اسناد و قرارداد مربوطه و شرایط اختصاصی و مشخصات فنی است.

او خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم نامه، شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر به نسبت ۱۰ درصد، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به نسبت ۲۵ درصد، شرکت فولاد غدیر نی ریز به نسبت ۲۵ درصد و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به نسبت۴۰ درصد در این سرمایه گذاری، سهم دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید