250835

فروش زغال‌سنگ کرمان مطرح نیست/تهاتر با شرکت «صدر تامین» منوط به رضایت طرفین است

دنیای معدن: عملیاتی شدن واگذاری زغالسنگ کرمان پس از ارزش گذاری دقیق سهام این شرکت و شرکت‌های مورد تهاتر انجام می‌شود و بحثی درباره فروش دارایی‌های صندوق فولاد مطرح نشده است.

به گزارش دنیای معدن، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به خبر واگذاری زغالسنگ کرمان به شرکت «صدر تامین» واکنش نشان داده و توضیحاتی ارائه داد.

این مجموعه اعلام کرده است که «در بحث واگذاری شرکت زغالسنگ کرمان» این موضوع در قالب تهاتر سهام بین طرفین مطرح شده است و این تفاهم در مراحل ابتدایی است و عملیاتی شدن این موضوع پس از ارزش‌گذاری دقیق سهام شرکت زغالسنگ کرمان و شرکت‌های مورد تهاتر انجام می‌شود و بحث فروش دارایی‌های صندوق فولاد مطرح نیست.

روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد در پی انتشار خبر فروش شرکت زغال سنگ کرمان و نگرانی بازنشستگان این صندوق بازنشستگی عنوان کرد: این واگذاری در قالب تهاتر سهام بین طرفین مطرح شده است و این تفاهم در مراحل ابتدایی است و عملیاتی شدن این موضوع پس از ارزش‌گذاری دقیق سهام شرکت زغالسنگ کرمان و شرکت‌های مورد تهاتر شرکت «صدر تامین» انجام می‌شود و بحثی درباره فروش دارایی‌های صندوق فولاد مطرح نشده است.

روابط عمومی این صندوق اعلام کرد: در جلسه فی مابین وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار محترم کرمان موضوع تهاتر سهام شرکت زغالسنگ کرمان مطرح و با توجه به اینکه شرکت صدرتامین زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است تفاهم اولیه برای تهاتر سهام شرکت زغالسنگ با صدرتامین جهت تکمیل زنجیره فولاد صدرتامین حاصل شد و در مقابل این توافق نیز به عمل آمد که سهام باارزش و سودده برخی از شرکت‌های مهم زیرمجموعه صدرتامین به صندوق بازنشستگی فولاد منتقل شود.

در عین حال، انتقال سهام شرکت زغالسنگ کرمان به صدرتامین منوط به ارزش‌گذاری دقیق سهام شرکت‌های زغالسنگ کرمان و سهام شرکت‌های با ارزش و سودده صدرتامین و پس از آن، فرآیند انتقال و جابه‌جایی سهام بر اساس موازین قانونی انجام خواهد شد.

به بازنشستگان صندوق فولاد اطمینان می‌دهیم که حفظ منافع این عزیزان در هر گونه تهاتر سهام اولویت اساسی صندوق است. ضمن اینکه قرار است فرایند تهاتر با هماهنگی هیات مدیره صندوق فولاد، تامین اجتماعی، معاونت رفاه و اقتصادی وزارتخانه و هیات امناء و بر اساس موازین قانونی پیش برود. در غیر این صورت چنانچه رضایت دو طرف حاصل نشود. عملا شاید این عمل با مشکلاتی روبرو شود.

فلذا بازنشستگان عزیز مطمئن باشند قصد فروش دارایی‌های صندوق فولاد نیست یک پیشنهاد تهاتر مطرح شده است. در صورت طی فرایند قانونی و رضایت دو مجموعه این تهاتر شکل می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید