241115

اختلال در عرضه، زغال را گران کرد

دنیای معدن: زغال فوب استرالیا رشد نرخ ۲۵/ ۳دلاری را در بازه روزانه به ثبت رساند. به گزارش «اکوایران»، زغال‌‌‌سنگ استرالیا با افزایش نگرانی در خصوص عرضه گران شد. به این ترتیب پلتس، پریمیوم این محصول فوب استرالیا را برای روز ابتدایی هفته با ثبت رشد روزانه ۲۵/ ۳دلاری برابر ۳۳۵دلار و ۲۵سنت اعلام کرد.

به گزارش دنیای معدن، بروز حادثه در خط راه‌‌‌آهن بلک‌‌‌واتر استرالیا، عرضه زغال از معادن این کشور به بنادر را دچار اختلال کرد؛ اگرچه هنوز میزان خسارت و زمان ازسرگیری فعالیت در این خط ریلی اعلام نشده اما فعالان معدنی که از این خط ریلی برای جابه‌جایی محصول استفاده می‌کنند، انتظار دارند که بازگشت این خط ریلی به مسیر فعالیت حدود ۳ تا ۷روز به طول بینجامد. به این ترتیب با توجه به محدودیت ایجادشده در مسیر عرضه زغال، احتمال رشد بیشتر قیمت در کوتاه‌مدت وجود دارد.

پلتس، پریمیوم زغال استرالیا، تحویل بنادر چین را در روز ۳۰ژانویه بدون تغییر نرخ روزانه برابر ۳۲۰دلار به‌ازای هر تن ارزیابی کرد. به گفته فعالان این بازار، فعلا متقاضیان چینی ترجیح می‌دهند تا زمان مشخص‌شدن چشم‌‌‌انداز این بازار از خرید خودداری کنند. بازگشت تدریجی کارگران چینی به معادن زغال این کشور پس از تعطیلات سال نو و مشخص‌شدن نرخ فروش زغال داخلی چین، تمایل برای واردات و چشم‌‌‌انداز قیمتی زغال متالورژیک وارداتی را مشخص می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید