240633

ایجاد مشکلات زیست محیطی با انبار باطله های زغال سنگ سوادکوه

دنیای معدن-فرماندار سوادکوه از مسائل مهم این شهرستان را بحث ۵۰ ساله انبار باطله های زغال سنگ دانست و گفت: زمانبر شدن این مواد معدنی مشکلات محیط زیستی ایجاد می کند.

به گزارش دنیای معدن، رمضان غلامی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تشکیل بسیج رسانه یادآور نقش جهادی، انقلابی، بیان دستاوردهای نظام انقلای اسلامی و خنثی سازی نقشه های دشمنان قسم خورده انقلاب است.

وی به نقش رسانه ها در اغشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: خبرنگاران باید برای خنثی سازی توطئه های دشمن دستاوردهای انقلاب اسلامی را در این چهار دهه تبیین کنند.

فرماندار شهرستان سوادکوه با تاکید بر اینکه طبق فرمایشات رهبری حرکت رسانه ها در جهت اهداف نظام باید حرکت کنند، اظهار کرد: خبرنگاران شهرستان سوادکوه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری گام بر می دارند.

این مسئول ادامه داد: بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز وسایل ورزشی در شهرستان سوادکوه نظر گرفته شد که این میزان اختصاص یافت.

غلامی به مباحث فرهنگی و اجتماعی در شهرستان سوادکوه اشاره کرد و گفت: جوانان با روحیه انقلابی و کار جهادی بیشترین نقش را در سازندگی این دو بخش دارند.

وی با اعلام اینکه با سرمای هوا در مصرف سوخت و سایر حامل های انرژی باید صرفه جویی شود، تصریح کرد: بنابر تدابیری که اندیشیده شد در مناطق ویلانشین خالی از سکنه، گاز قطع شده است.

فرماندار شهرستان سوادکوه افزود: در حالت بحران باید به فکر سوخت جایگزین باشیم.

وی تاکید کرد: مرغداری ها و صاحبان صنعت که با سهمیه سوخت داده شده باید جایگزین سوخت دوم داشته باشند.

غلامی با اشاره به اینکه در شهرداری ها برای ماشین آتش نشانی جایگزین سوخت دوم در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: تا زمانیکه مصرف گاز به حالت قبلی بر نگردد گاز ادارات قطع می شود.

غلامی از مسائل مهم شهرستان سوادکوه را بحث ۵۰ ساله انبار باطله های زغال سنگ دانست و گفت: زمانبر شدن این مواد معدنی مشکلات محیط زیستی ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه برخی حریم و محدوده ها در محور شهری سوادکوه موجب شد تا توسعه و خدمات رسانی را در این شهرستان با مشکل مواجه کند، تصریح کرد: حریم راه آهن و راه موجب شد تا با کمبود زمین مواجه شویم و عاملی شود تا سرمایه گذار در این شهرستان حضور پیدا نکند.

غلامی راه اندازی معدن کردآباد را اقدام موثر برای اشتغال زایی دانست و گفت: همچنین برای ثبت ملی جاجیم آلاش تلاش های زیادی شده است تا به عنوان شهر ملی جاجیم ایران شهرت پیدا کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید