240047

افزایش استفاده از زغال سنگ در آلمان برای تولید برق

دنیای معدن -آلمان استفاده از زغال سنگ را دوباره افزایش خواهد داد زیرا در بحران انرژی کم سابقه، امنیت انرژی برای این کشور اهمیت بیشتری نسبت به اهداف اقلیمی پیدا کرده است.

به گزارش دنیای معدن، آلمان استفاده از زغال سنگ را دوباره افزایش خواهد داد زیرا در بحران انرژی کم سابقه، امنیت انرژی برای این کشور اهمیت بیشتری نسبت به اهداف اقلیمی پیدا کرده است.

بزرگترین اقتصاد اروپا با سریعترین روندی که در شش سال گذشته مشاهده شده است، زغال سنگ برای تولید برق، می سوزاند. همچنین، آلمان یکی از معدود کشورهایی خواهد بود که واردات زغال سنگ را سال میلادی آینده افزایش می دهد.

مصرف زغال سنگ که آلایندگی بالایی دارد اما نسبتا ارزان است، در سراسر جهان افزایش پیدا کرده زیرا کشورها تلاش می کنند هزینه های انرژی رو به افزایش که باعث فروپاشی اقتصادی خواهد داشت را کنترل کنند. در اروپا، این بحران پس از اقدام روسیه در کاهش عرضه گاز که به تلافی تحریم های اتحادیه اروپا بر سر جنگ مسکو در اوکراین انجام گرفت، شدیدتر بوده است. آلمان اکنون تلاش می کند اولویت کوتاه مدت تقویت امنیت انرژی را با هدف بلندمدت رساندن آلایندگی ها به صفر، متوازن کند.

آلمان قصد دارد مصرف زغال سنگ را تا سال ۲۰۳۸ متوقف کند اما ائتلاف حاکم، خواستار جلو انداختن این هدف به تاریخ ۲۰۳۰ است. با این حال، این کشور برای دوام آوردن در برابر بحران جاری، موقتا تعدادی از نیروگاه های زغال سوز خود را مجددا راه اندازی کرده است. در بیشتر کشورها، میزان محدودی از ظرفیت تولید نیرو با استفاده از زغال سنگ، به چرخه فعالیت بازگشته اما طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، در آلمان، این اقدام در ابعاد گسترده ای انجام شده و ۱۰ گیگاوات ظرفیت تولید نیرو با استفاده از زغال سنگ فعال شده است.

طبق آمار دفتر آمار فدرال آلمان (دستاتیس)، آلمان اکنون بیش از یک سوم برق خود را با سوزندان زغال سنگ، تولید می کند و تولید برق با مصرف زغال سنگ، ۱۳.۳ درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته است.

آلمان با افزایش استفاده از زغال سنگ، دو هدف اصلی را دنبال کرده که شامل استفاده کمتر از گاز طبیعی گران قیمت و افزایش تقاضا برای دریافت برق از فرانسه بوده که تولیدش به دلیل اختلال فعالیت نیروگاه های هسته ای، کاهش پیدا کرده است.

قیمت گاز در اروپا طی تابستان افزایش سرسام آوری پیدا کرد و دو برابر میانگین قیمت پنج ساله برای این وقت از سال مانده است. اگر چه قیمت گاز و زغال سنگ اخیرا کاهش پیدا کرده است اما سوزاندن زغال سنگ برای تولید برق، همچنان به صرفه تر است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپلیکیشن "نقشه برق" نشان می دهد ماه جاری، برق آلمان به اندازه برقی که در آفریقای جنوبی و هند تولید می شود، آلاینده بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید