236637

افتتاح معدن زغالسنگ جعفران طبس در چهارمین روز هفته دولت

دنیای معدن - پروژه تجهیز و بهره برداری از معدن زغالسنگ جعفران با ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار تن در شهرستان طبس با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش دنیای معدن جواد قناعت که در چهارمین روز هفته دولت برای افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و اقتصادی به شهرستان طبس رفته است، در مراسم افتتاح این معدن حضور یافت.

فعالیت معدن زغالسنگ جعفران که در بخش مرکزی شهرستان طبس واقع شده، استخراج زغالسنگ حرارتی است و با ظرفیت سالانه ۱۰۰ هزار تن، زمینه اشتغال ۲۰ نفر را فراهم کرده است.

۱۵۰ میلیارد ریال برای تجهیز و بهره برداری از این معدن سرمایه گذاری شده است.

همزمان با سفر استاندار خراسان جنوبی، مراسم افتتاح و کلنگ زنی همزمان ۴۴ پروژه گازرسانی با اعتبار ۲۵۸ میلیارد تومان در شهرستان طبس برگزار شد.

در این مراسم که نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران استان، ائمه جمعه و فرماندار ویژه طبس هم حضور داشتند، پروژه گازرسانی به ۳۷ روستا با اعتبار ۲۱۶ میلیارد تومان برای برخورداری ۳ هزار و ۲۹۲ خانوار به بهره برداری رسید.

گازرسانی به یک واحد صنعتی و تولیدی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، گازرسانی به ۱۱۰ واحد مسکن محرومان با هزینه یک میلیارد تومان برای برخورداری ۱۱۰ خانواده و گازرسانی به ۶۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بهره مندی ۶۰۰ خانوار از دیگر پروژه هایی بود که همزمان با هفته دولت افتتاح شد.

همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به یک واحد تولیدی و صنعتی با پیش بینی اعتبار ۲۰ میلیارد تومان، گازرسانی به ۸۴۷ واحد طرح نهضت ملی مسکن با پیش بینی ۱۳ میلیارد تومان اعتبار و گازرسانی به ساختمان عملیاتی دیهوک با اعتبار ۶ میلیارد تومان آغاز شد.

استاندار خراسان جنوبی روز شنبه برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های هفته دولت به طبس سفر کرد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

حوزه زغالدار طبس با وسعتی معادل ۳۰ هزار کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی ۲.۷۵ میلیارد تن زغال سنگ کک شو و حرارتی، غنی ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می شود که حدود ۷۶ درصد ذخایر زغالی کشور را در خود جای داده است.

ناحیه پروده با وسعت هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره زمین شناسی ۱.۱ میلیارد تن زغالسنگ کک شو یکی از چهار ناحیه حوضه زغالی طبس و بزرگترین حوضه زغالسنگ کک شو ایران محسوب می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید