232584

علی رغم تحریم های بین المللی

واردات زغال سنگ از روسیه توسط چینی ها دو برابر شد

دنیای معدن: چین در ماه مارس واردات زغال سنگ دارای تخفیف از روسیه را بیش از دو برابر کرد چرا که سایر کشورها به دلیل جنگ در اوکراین خرید از روسیه را ممنوع کرده بودند.

به گزارش دنیای معدن، بر اساس داده های گمرک چین، واردات زغال کک شو از روسیه در ماه مارس به ۱.۴ میلیون تن افزایش یافت، در حالی که این رقم در ماه مشابه سال گذشته ۵۵۰ هزار تن و در فوریه ۱.۱ میلیون تن بود.

چین از تخفیف های مطلوب برای زغال سنگ روسیه استفاده می کند، زیرا خریداران دیگر مانند ژاپن و اتحادیه اروپا واردات این سوخت را ممنوع می کنند.

در حالی که قیمت‌های زغال سنگ روسیه در سال گذشته نسبتاً افزایش یافته است، اما همچنان بسیار پایین‌تر از سایر تامین‌کنندگان، مانند اندونزی و مغولستان است. در حالی که چین در حال حرکت به سمت افزایش شدید تولید زغال سنگ داخلی است، زغال سنگ تولید داخلی این کشور کیفیت پایینی دارد و برای کارخانه های فولاد نامناسب است.

این بدان معنا است که فولادسازان هنوز برای زغال کک شو به تامین کنندگان خارج از کشور وابسته هستند.

بزرگترین اقتصاد آسیا نشان داده است که علیرغم فشارهای بین المللی علاقه مند به خرید انرژی بیشتر از روسیه است. در همین حال، واردات نفت خام چین از روسیه در ماه مارس نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش یافت و به ۶.۳۹ میلیون تن رسید.

 

دیدگاه تان را بنویسید