کدخبر: 221684 ارسال به دیگران پرینت

وعده پیگیری گلایه کارگران معدن طبس/مسائل بیمه ای اصلاح شد

دنیای معدن -پس از گذشت مهلت ۲۰ روزه رئیس جمهور برای حل مشکلات کارگران معدن پرورده طبس مسئولان خراسان جنوبی از تحقق این وعده ها خبر دادند.

به گزارش دنیای معدن، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم در شهریور ماه امسال سفری به خراسان جنوبی داشتند که یکی از برنامه های این سفر بازدید از معدن زغال سنگ پرورده طبس و نشستن پای درد دل کارگران آن منطقه بود. کارگران نیز گلایه های خود را در زمینه حقوق و بیمه و مسائل رفاهی مطرح کردند.

رئیس جمهور در این دیدار مهلت ۲۰ روزه ای را برای حل مشکلات آنان مشخص کرد و تأکید کرد که نظام پیمان کاری در کشور باید اصلاح شود تا کارگران بابت حقوق و دستمزد و بیمه خود دغدغه نداشته باشند. حال با گذشت ۲۰ روز از آن مهلت پیگیر موضوع شدیم که چه میزان از این مشکلات مرتفع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ در سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی و بازدید از معدن زغال سنگ پرورده طبس مهلت ۲۰ روزه ای برای ساماندهی اوضاع معیشتی کارگران این معدن و رفع گلایه های آنان داده شد.

عباس جرجانی بیان کرد: پیگیری های متعددی در این زمینه بعد از سفر ریاست جمهوری انجام شد که البته به واسطه ارتباط به موضوعات کارگر و کارفرمایی بیشتر به اداره کل کار مرتبط می شود ولی ما نیز رایزنی هایی داشتیم.

وی ادامه داد: در زمینه استراحتگاه کارگران ۸۰ درصد تعمیرات لازم در ساختمان انجام شده است و در مورد ساختمان های جدید نیز در مهلت ۲۰ روز نمی توانستیم ساختمان جدیدی احداث کنیم ولی پیگیری کار انجام می شود.

وی با بیان اینکه یکی از گلایه های کارگران معدن تفاوت حقوق آنان با حقوق شرکت زغال سنگ طبس بود، بیان کرد: براساس پیگیری هایی که از اداره کل کار، رفاه و تأمین اجتماعی داشته ایم، بعد از بررسی های صورت گرفته، دریافتیم که تعداد محدودی از کارگران از گروه ۷ باید به ۸ ارتقاء می یافتند که در احکام مهرماه لحاظ شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در زمینه موضوعات مرتبط با بیمه کارگران معدن و گلایه آنان در زمینه تفاوت در میزان حقوق دریافتی با لیست بیمه ای کارگران به سازمان تامین اجتماعی، یادآور شد: اصلاحات در این زمینه نیز صورت گرفته و تغییرات از اول سال ۱۴۰۰ لحاظ شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید