253399

​پیش بینی بورس امروز ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

دنیای معدن: برای پیش بینی بورس امروز –شنبه ۱۲ خرداد- به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد ۱۶ هزار و ۲۰۹ واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن ۳ هزار و ۶۷۵ واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس ۱۹۹ واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و ۴۶۵ واحد افزایش پیدا کرد.

به گزارش دنیای معدن، برای پیش بینی بورس امروز –شنبه ۱۲ خرداد- به روند بازار سهام در روز چهار‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل رشد ۱۶ هزار و ۲۰۹ واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن ۳ هزار و ۶۷۵ واحد بالا آمد. شاخص کل فرابورس ۱۹۹ واحد رشد کرد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و ۴۶۵ واحد افزایش پیدا کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت مس باهنر (فباهنر)، شرکت نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا) و شرکت کاشی الوند (کلوند) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت جنرال مکانیک (رنیک)، شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز (شکام) و شرکت زرین معدن آسیا (فزرین) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نماد‌های کسرام (شرکت پارس سرام)، ثشرق (شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق) و دارو (شرکت کارخانجات دارو پخش) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنایع مادیران (مادیرا)، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) و شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (حپارسا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، ۳۱۶ نماد صف خرید داشتند و ۱۰۴ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۸۶۸ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با ریزش ۲۱ درصدی به ۲۴۴ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

پس از تداوم ریزش شاخص در سه روز ابتدایی هفته، شاخص کل روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه صعود کرد. رشد بازار در دو روز پایانی در حالی بود که محدودیت ۲ درصدی دامنه نوسان قیمت سهام پابرجا بود.

چهارشنبه شاخص با پیشرانی نماد‌های فولاد، فملی، شپنا، شستا، تاپیکو، وبملت و شبندر بیش از ۱۶ هزار واحد بالا آمد.

همچنین روز چهارشنبه پس از ۶ روز شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم که رقم آن ۷۴ میلیارد تومان بود. نماد نوری بیشترین ورود پول حقیقی را داشت و پس از نوری، نماد‌های وخارزم، تاپیکو، دکوثر و ثامان در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نماد‌های خفناور، دارو، شستا، شهر و کرومیت بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۹ درصدی نسبت به روز قبل به ۲ هزار و ۲۳۷ میلیارد تومان رسید تا برای ششمین روز متوالی ارزش معاملات خرد سهام در محدوده ۲ همتی باقی بماند.

بنابراین، بازار با بهبود نسبی مواجه شد و انتظار می‌رود امروز نیز روند نزولی نداشته باشد. از سوی دیگر به نظر می‌رسد اخبار و حواشی انتخابات ریاست جمهوری بر بازار سایه بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید