251845

پیش بینی بورس امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲

دنیای معدن: بورس تهران در واپسین روزهای معاملاتی سال ۱۴۰۲ باز هم شاهد سرخی بخش عمده‌ای از نمادهای بازار بود. تثبیت دلار نیما در کانال ۴۰ هزار تومانی اما، نوید روزهای خوش بازار را با کاهش فاصله میان دلار آزاد و نیما می‌دهد.

به گزارش دنیای معدن، در پایان معاملات روز ابتدایی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 0.07 درصدی، معادل هزار و 550 واحد از ارتفاع این شاخص، در ارتفاع دو میلیون و 148 هزار و 485 واحدی قرار گرفت.

افت ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی هم‌جهت را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با افت 0.25 درصدی (معادل هزار و 816 واحد)، در پله 730 هزار و 214 واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز شنبه، چهار هزار و 224 میلیارد تومان نشان می‌داد. تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز شنبه را 7.8 میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه صعود را هموارتر می‌کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آن‌ها از بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس از خروج 154 میلیارد و 100 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

    پیش بینی بورس هفته پایانی اسفند ۱۴۰۲ +اینفوگرافیک

پیش بینی بورس یکشنبه

به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت جهانی مس به کانال 9 هزار دلاری ورود کرد. در همین راستا نماد «فملی» مورد اقبال سهامداران قرار گرفت و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت. با این تغییرات، نقشه بازار سهام، رخ سرخ به خود گرفت. کارشناسان معتقدند بخش عمده‌ای از فشار عرضه‌ها به دلیل آخرین فرصت اهالی تالار شیشه‌ای برای نقد کردن سهام در سال 1402 بود.

مهم‌ترین خبر تاثیرگذار بر فضای کلی بازار سرمایه، افزایش نرخ دلار نیمایی و تثبیت آن در کانال 40 هزار تومانی است که تغییر مثبتی در این پارامتر به شمار می‌آید. کاهش گپ میان نرخ نیما و آزاد اسکناس آمریکایی، برای کلیت بازار و شرکت‌های صادرات محور خبر خوشایندی به شمار می‌آید.

از این رو، به نظر می‌رسد بازار سهام در روزهای ابتدایی معاملاتی در سال 1403، باز هم شاهد سبزپوش شدن نقشه بازار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید