251280

پیش بینی بورس امروز یک اسفند ۱۴۰۲

دنیای معدن: بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که روز دوشنبه شاخص‌های بورس تهران برای دومین روز رشد کردند.

به گزارش دنیای معدن، برای پیش بینی بورس امروز –سه‌شنبه یک اسفند- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل ۶ هزار و ۶۱۰ واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن ۴ هزار و ۵۸۹ واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  ۱۴۲ واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش هزار و ۵۷۹ واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت قند مرودشت (قمرو)، شرکت قطعات اتومبیل ایران (ختوقا) و شرکت کاشی سعدی (کسعدی) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت داروسازی آوه سینا (داوه)، شرکت زرین معدن آسیا (فزرین) و شرکت ذوب روی اصفهان (فروی) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای خلنت (شرکت لنت ترمز ایران)، وایران (شرکت لیزینگ ایرانیان) و کساپا (شرکت سایپا شیشه) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب (ثغرب) و شرکت پارس فنر (فنر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، ۷۰ نماد صف خرید داشتند و ۴۰ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۴۷۹ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۴۶ درصدی به ۱۱۴ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص کل بورس تهران برای دومین روز رشد کرد و به سطح ۲ میلیون و ۷۰ هزار واحد برگشت. نمادهای فولاد، شستا، بوعلی، شتران، دعبید و شبندر بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.

به علاوه، برای یازدهمین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد. دیروز ۱۰۵  میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. نمادهای خودرو، وبملت، خساپا، فارس، خگستر، وشهر، فصبا، حتاید، ثفارس، وپاسار و پارس بیشترین خروج سرمایه را داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد رشد کرد. ارزش معاملات خرد با افزایش ۱۴ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.  

بنابراین دیروز بازار روند روز یکشنبه را تکرار کرد. خروج سرمایه از دو نماد بزرگ خودروساز نیز همچنان ادامه داشت. برخی از ناظران معتقدند با توجه به اهمیت این دو نماد، خصوصا نماد خودرو، اگر این دو نماد لیدر بازار رشد کنند، به بازار سیگنال صعودی خواهند داد. دیروز اخبار و شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت خودرو در سال آینده دست به دست شد که از عوامل رشد بازار بود. از سوی دیگر برخی از تحلیلگران تکنیکی شاخص را در آستانه سطح مقاومت می‌بینند و معتقدند شاخص برای عبور از مرز مقاومت به اخبار مثبت و توقف جریان خروج سرمایه نیاز دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید