246952

افزایش ۶۲۲۰ واحدی شاخص بورس

دنیای معدن: در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص‌های عملکردی بورس با رشد همراه شدند.

به گزارش دنیای معدن، بورس اوراق بهادار تهران امروز در دومین روز کاری هفته روند رو به رشد خود را ادامه داد و شاخص کل با بازدهی ۳۰ صدم درصدی به میزان ۶۲۲۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۶۵ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش هزار و ۹۸۶ واحد به رقم ۷۱۳ هزار و ۶۵۴ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۴۲۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۹.۶۷۷ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۸۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۶ هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی ۳۰ صدم درصد رشد کردند؛ البته این دو شاخص با معیار هموزن ۲۸ صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۲۴ صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۲۸ صدم درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۳۱ صدم درصد رشد کرد.

امروز نماد‌های فارس و وبملت به ترتیب بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص بورس داشتند و شرکت‌های سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و پتروشیمی بوعلی به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران، شاخص کل امروز با ۲۱ صدم واحد افزایش به رقم ۲۶ هزار و ۳۵۳ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به رقم یک میلیون و ۴۴۷ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۴۷ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۳.۹۲ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۳۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۱۵ میلیارد تومان در فرابورس داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس نسبت به روز گذشته با ۲۱ صدم درصد افزایش همراه شدند، این دو شاخص با معیار هموزن به میزان ۰.۲ درصد افت کردند. شاخص بازار اول فرابورس ۲ صدم رصد افت کرد و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۰۱ درصد رشد کرد.

امروز نماد‌های مالی سپهر صادرات و ایران خودرو دیزل، به ترتیب بیشترین اثر کاهشی را بر فرابورس داشتند و از طرف دیگر، گروه انتخاب الکترونیک آرمان، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی مارون، پالایش نفت لاوان و پویا زرکان آق دره به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به نظر می‌رسد با کاهش ریسک‌های غیراقتصادی در بازار سرمایه، این بازار روندی صعودی به خود گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید