243984

وضعیت بورس امروز دوشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۲

دنیای معدن– در این خبر به توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز دوشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

به گزارش دنیای معدن، بازار سهام اولین روز خرداد ماه را با لیدری گروه بانکی و به واسطه ی گزارشات خوب ۱۲ ماهه ی این گروه، با رشدی ۱۵ هزار واحدی آغاز کرد.

بازار سرمایه، که در روز های گذشته روندی متعادل و رو به منفی داشت، اولین روز خرداد را با رشدی ۱۵ هزار واحدی در ۳۰ دقیقه ی ابتدایی بازار آغاز کرد و شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشد ۰.۶۶ درصدی تا این لحظه از معاملات به سطح ۲ میلیون و ۳۱۷ هزار واحدی رسیده است.

گروه بانکی و خودرویی در بین صنایع بازار سهام بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.گفتنی است گزارشات ۱۲ ماهه ی شرکت ها که در روز های اخیر بر روی سامانه کدال بارگزاری می شود، یکی از دلایل مهم برای رشد امروز بازار به حساب می آیند.

همچنین سه نماد وبملت، تاپیکو، فولاد بیشترین تاثیر بر شاخص کل بورس و سه نماد وسپهر، شگویا و هرمز بیشترین تاثیر بر شاخص فرابورس  را تا این لحظه از خود ثبت کرده اند.

طی سی دقیقه نخست ارزش معاملات خرد از ۳ هزار میلیارد تومان  عبور کرد و تا این لحظه شاهد تزریق بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان پول خرد به بازار بودیم. سهم حقیقی ها از کل خریدهای بازار ۸۷.۷ درصد است در حالی که در بخش فروش حضور ۷۶.۶ درصدی دارند. همچنین سرانه خرید اشخاص حقیقی تا این لحظه از معاملات به ۳۳ میلیارد تومان و سرانه فروش آن ها به ۲۱.۲ میلیارد تومان رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید