241599

گزارش بورس امروز دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱

دنیای معدن: شاخص کل بورس روز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ در نهایت با افزایش ۸۶۱۰ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۴۰۵ واحد آرام گرفت. گزارش بورس امروز دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ را بخوانید.

بورس امروز دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که شاخص کل بورس روز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ در نهایت با افزایش ۸۶۱۰ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۴۰۵ واحد آرام گرفت.

به گزارش دنیای معدن، بورس امروز دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱:

خبرهای مهم برای بورس امروز:

۱- «محمدرضا میرتاج‌الدینی» عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲: با توجه به اینکه هنوز لایحه بودجه در سامانه نمایندگان ثبت نشده است احتمال می‌رود که بررسی لایحه بودجه چهارشنبه این هفته یا یکشنبه هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد.

۲- نرخ سود بین‌بانکی که در ماه‌های گذشته در کانال ۲۱درصدی در نوسان بود در هفته منتهی به ۲۶ بهمن‌ماه با افزایش محسوس وارد کانال ۲۲درصدی شده است. نرخ سود بین‌بانکی در هفته منتهی به ۲۶ بهمن ماه با افزایش محسوس نسبت به هفته قبل، به ۲۲.۵۴ درصد رسیده است، هفته قبل نرخ سود بین‌بانکی ۲۱.۷۸ درصد بود..

۳- مدیرعامل ایران‌خودرو: در تفاهمنامه‌ای با مپنا اوایل سال آینده حداقل ۵۰ دستگاه خودروی برقی تولید و احتمالا به‌صورت تاکسی در کیش تردد کند. صادرات خودروی سواری به روسیه آغاز شده.

۴- رئیس سازمان بورس:مهمترین دغدغه سازمان بورس حل مشکل روند منفی سرمایه‌گذاری در کشور است.

۵- قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی امروز ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ بر مبنای میانگین هفتگی دلار نیمایی ۲۸۳.۷۱۸ ریال اعلام شد

۶- تعلیق نماد معاملاتی شستان به استناد تبصره ۱ ماده مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ ادامه می‌یابد.

۷- بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی: فروش ارز صادراتی واحد‌های پتروشیمی و شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو ... به صرافی‌های غیربانکی دیگر مجاز نخواهد بود و در واقع نرخ ارز صادراتی این بنگاه‌ها صرفا با ۲۸۵۰۰ به نیما تزریق خواهد شد

۸- بورس کالا در نامه‌ای شرایط خرید خودرو پژو ۲۰۷ دستی که قرار است ۲ اسفند ۱۴۰۱ عرضه شود را ابلاغ کرد. مهلت ثبت سفارش ساعت ۱۶ روز دوشنبه اول اسفند ۱۴۰۱ است.

۹- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برآورد ما این است که خودرو‌های جدید تا پایان سال جاری در بورس کالا عرضه شود و مقرر شده تا خودروساز‌ها نیز برنامه عرضه منظم محصولات خود را ارائه کنند.

۱۰- شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی ۷ و سود جاری ۱۳ ناشر توسط سمات در هفته آخر بهمن ماه سال جاری از طریق اطلاعات سامانه سجام صورت گرفت.

صف های خرید و فروش در پیش گشایش

تعداد نماد‌های در صف خرید: 56 نماد | ارزش صف‌های خرید: 279 میلیارد تومان

تعداد نماد‌های در صف فروش: 49 نماد | ارزش صف‌های فروش: 599 میلیارد تومان

 

دیدگاه تان را بنویسید