240512

گزارش بورس امروز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱

دنیای معدن: شاخص کل بورس روز سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ در نهایت با افزایش ۲۱۲۸۲ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۱۸۸ واحد آرام گرفت. گزارش بورس امروز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ را بخوانید.

به گزارش دنیای معدن، بورس امروز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که شاخص کل بورس دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ در نهایت با افزایش ۱۱۶۷۸ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۶۴۶ هزار و ۹۰۷ واحد آرام گرفت.

به گزارش بورس تابناک، بورس امروز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱:

خبرهای مهم برای بورس امروز:

۱- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بزرگترین تسویه بدهی تاریخ  نظام بانکی در این دولت انجام گرفت، یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی سازمان تامین اجتماعی بود حسب دستور ریاست جمهوری، ۸۸ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان تسویه شد

۲ - نماد معاملاتی (فجوش ۱) بنا به تشخیص شرکت فرابورس ایران حداکثر تا تاریخ  ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ تعلیق شد.

۳- طبق اطلاعات رسیده از ابتدای عرضه خودرو تا کنون ۴۲۰ هزار کد بورس کالا برای خرید خودرو صادر شده است.

۴- شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر در ۳ ماهه منتهی به آذر برای هر سهم ۱۲ ریال سود محقق کرد که به نسبت دوره مشابه قبل رشد ۱۳۸ درصدی داشت. درامد‌های عملیاتی با افزایش ۱۱۴ درصدی به ۱۱ میلیارد تومان رسید.

۵- بانک شهر اعلام داشت  با تصمیم هیأت مدیره بانک، با واگذاری ۳۰ درصد از سهام شرکت تأمین سرمایه تمدن متعلق به بانک به ارزش کارشناسی به شرکت گروه مالی شهر موافقت گردید.

۶- وزیر امور اقتصادی و دارایی: در پایان آذرماه میزان رشد نقدینگی کشور ۳۳.۴ بوده است

۷- افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی حسیر از محل سود انباشته مورد تائید حسابرس قرار گرفت.

۸- بورس کالا در نامه‌ای شرایط خرید خودرو دنا پلاس دستی را که قرار است ۲۵ دی عرضه شود ابلاغ کرد. مهلت ثبت سفارش این خودرو ساعت ۱۷ روز شنبه ۲۴ دی و میزان پیش دریافت خرید ۱۰۰ درصد اعلام شد.

۹- درحالی طبق آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده حداکثر ۱۸ درصد تعیین شده که در روز‌های گذشته بانک مرکزی اعلام کرده، طبق مصوبه این بانک، سود سپرده‌های سالانه تا سقف ۲۰ درصد مجاز است و بیش از آن تخلف محسوب می‌شود.  

۱۰- یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۴۳ مربوط به دی ماه ۱۴۰۱ به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه در سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۰ دی ماه قابل برداشت است.

صف های خرید و فروش در پیش گشایش

تعداد نماد‌های در صف خرید: ۱۱۶ نماد | ارزش صف‌های خرید: ۷۴۹ میلیارد تومان

تعداد نماد‌های در صف فروش: ۹ نماد | ارزش صف‌های فروش: ۱۵۵ میلیارد تومان

 

دیدگاه تان را بنویسید