238077

خروج هزار و 18 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام در یک هفته

دنیای معدن: در مجموع کل هفته اخیر هزار و 18 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 204 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت 19 درصد داشته است.

به گزارش دنیای معدن، در اولین روز کاری هفته اخیر روند خروج پول از بازار تداوم داشت و 235 میلیارد تومان از بازار خارج شد. در روز یکشنبه خروج پول شدت گرفت و 390 میلیارد تومان از بازار خارج شده است. روز دوشنبه 181 میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد. روز سه‌شنبه نیز 78 میلیارد تومان خروج سرمایه ثبت شد. روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بورس تهران 134 میلیارد تومان شد.

در مجموع کل هفته اخیر هزار و 18 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 204 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت 19 درصد داشته است.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی در روز شنبه به نماد بپاس (شرکت بیمه پاسارگاد) اختصاص داشت. شپنا، آسیاتک، وبملت، شتران و شبندر نیز در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

 

 

بیشترین خروج سرمایه در روز یکشنبه به شپنا، وبملت و بپاس اختصاص داشت و روز دوشنبه خاور، بپاس، شپنا و شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. روز سه‌شنبه نیز دانا، بپاس و آریان بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی را ثبت کردند. در آخرین روز کاری هفته نیز شپنا بیشترین خروج را داشت و خودرو بپاس در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. 

 

بنابراین در تمامی روزهای کاری هفته شاهد خروج پول سنگین بودیم، با این حال این هفته رقم پول خروجی کمتر از هفته گذشته بود. 

 

دیدگاه تان را بنویسید