235672

شاخص بورس ۹۷۳ واحد افت کرد

دنیای معدن: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۹۷۳ واحدی روبرو شد.

به گزارش دنیای معدن، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 332میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2 هزار و 706میلیارد تومان در بیش از 282هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 973واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 438هزار و 443واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد کاوه کیش و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و پتروشیمی نوری  با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 605میلیون ورقه به‌ارزش 12هزار و 181میلیارد تومان در 133هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 55واحد افت کرد و در ارتفاع 18هزار و 818واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، تولید نیروی برق دماوند و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام پخش البرز، پویا زرکار آق دره و پلیمر آریا ساسول شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید