235409

شاخص کل بازار سهام ۱۰ هزار و ۲۳۱ واحد کاهش یافت

دنیای معدن: شاخص کل معاملات بازار سرمایه امروز یکشنبه بیست و ششم تیر ماه با کاهش ۱۰ هزار و ۲۳۱ واحدی روبه‌رو شد و با افتی ۰.۶۹ درصدی به رقم یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۸۲۰ واحد سقوط کرد.

به گزارش دنیای معدن، بیمه و بانک گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، شاخص کل معاملات بازار سرمایه امروز یکشنبه بیست و ششم تیر ماه با کاهش ۱۰ هزار و ۲۳۱ واحدی روبه‌رو شد و با افتی ۰.۶۹ درصدی به رقم یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۸۲۰ واحد سقوط کرد.

همچنین در معاملات امروز بیش از ۵ میلیارد و ۸۷۹ میلیون برگ سهم به ارزش بیش از ۳۲ هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای میدکو، تاپیکو، نوری، فولاد، شبندر، کگل و شستا از نمادهایی بودند که بیشترین تأثیر منفی را بر بازار امروز داشتند و شپنا، شستا، شبندر، خگستر، فولاد، فملی و برکت هم از پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

در معاملات المروز بازار سرمایه شاخص‌ها کاهش یافتند و شرایط مبادلات ضعیف بود. در میان صنایع بزرگ‌تر، شاخص صنعت فرآورده‌های نفتی (پالایشگاهی) بیشتر کاهش یافت. در روز جاری شرایط معاملات چندان مساعد نبود، البته تعطیلی فردا دوشنبه نیز از عواملی بود که احتمالاً بر رکود داد و ستدها افزود.

به نظر می رسد تصمیم‌گیران کلیدی اقتصاد و بورس باید تصمیمی اساسی برای حمایت از مبادلات بگیرند. آنچه بیش از همه نگرانی‌ها را تشدید کرده، کم شدن مبادلات خرد هست. در حال حاضر بازار سهام در فصل مجامع قرار دارد و معمولا در فصل مجامع شرایط معاملات رونق دارد، اما امسال اینگونه نیست و این می‌تواند توجهات جدی‌تری را برای سامان دادن بورس تهران بطلبد.

 

دیدگاه تان را بنویسید