233953

سبزپوشی شاخص بورس در میانه هفته

دنیای معدن- امروز دوشنبه ۹ خرداد شاخص کل بورس با رشد سه هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۳۷ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۸ درصد افزایش داشت.

به گزارش دنیای معدن- بورس امروز افزایش سه هزار و ۳۱۶ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۳۷ هزار واحد رسید.

افزایش شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۸ درصد افزایش داشت و به محدوده ۴۲۵ هزار و ۱۹۹ واحدی رسید. معامله‌گران در این روز یک میلیون و ۱۰۱ معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۴۸ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نماد‌های نوری، کچاد، فملی، شپنا، حکشتی، بوعلی، پارسان و کالا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

همچنین نماد‌های رمپنا، وبصادر، ومعادن، اخابر و شستا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد

در روز دوشنبه شاخص فرابورس با افرایش ۸۳ واحدی به محدوده ۲۱ هزار و ۳۴۸ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۷۱ هزار ۱۲۲ معامله بود.

امروز نماد‌های آریا، فغدیر، شگویا، شبصیر، شرانل، فزر و شجم بیشترین تاثیر مثبت و نماد‌های دماوند، وسپهر، بساما و بپیوند نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند. نماد‌های آریا، مدیریت، کرمان، زملارد، زقیام، فرابورس و گدنا نیز لقب نماد‌های پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۷۷ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۱۳ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند. ارزش کل معاملات خرد بازار سرمایه نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان رسید.

بورس دیروز هشت خرداد ماه نیز افت ۱۹ هزار و ۳۷۴ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۳۴ هزار واحد رسید.

نماد‌های نوری، شبصیر و شغدیر بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها داشتند. از سوی دیگر وبملت، بپاس و فملی بیشترین خالص خرید حقوقی‌ها را ثبت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید