253237

از توسعه مسکن ملی تا رونق معادن، دستاورد دولت آیت‌الله رئیسی

دنیای معدن: فرماندار طبس گفت: دولت سیزدهم دستاوردهای خوبی برای خراسان جنوبی بویژه شهرستان طبس داشت که از آن جمله به توسعه مسکن ملی و رونق معادن می‌توان اشاره کرد.

به گزارش دنیای معدن، علی اکبر رحیمی فرماندار طبس در گفت و گویی در خصوص شوق خدمت شهید جمهور بیان کرد: علت اشتیاق ایشان برای خدمت، داشتن ایمان به انجام آن کاری بود که همواره برای رضای خدا و برای رفع مشکلات مردم صورت می‌گرفت. این شهید بزرگوار همواره به دنبال حل مسئله بودند و نه پاک کردن مسئله و علاقه زیادی داشت که ببینند مشکلات مطرح شده مردم به درستی حل شود.

وی با اشاره به اینکه از مهم‍ترین خصوصیاتی که شهید آیت‌الله رئیسی داشت، ولایت‌مداری، اخلاق‌مداری و نگاه توأم با کرامت به مردم ایران است، افزود: او در کار و حل مشکلات مردم نیروی خستگی ناپذیری داشت و با این فعالیت‌هایی که انجام می‌داد الگوی قابل احترامی برای مدیران، مسئولین و کارگزارن است.

فرماندار طبس درباره توجه شهید آیت‌الله رئیسی به قشر محروم اظهار کرد: علت توجه و اینکه به فکر قشر محروم جامعه بودند و این طور شبانه روزی فعالیت می‌کردند، به این دلیل بود که خودش نیز از همان قشر جامعه بود و مشکلات این قشر را درک می‌کرد و به دنبال حل آن‌ها با سرعت هرچه تمام‌تر بود.

وی در خصوص نگاه و ارادت خاص شهید جمهور به مرم استان خراسان جنوبی و همچنین نگاه متقابل مردم نسبت به ایشان تصریح کرد: آیت الله رئیسی به خراسان جنوبی ارادت خاصی داشت و به عنوان نماینده خبرگان رهبری استان از افتخارات استان ما بود که مردی با این خصایص اخلاقی به عنوان نماینده خبرگان رهبری باشد. این شهید حتی زمانی که رئیس‌جمهور نبود و در قسمت تولیت آستان قدس رضوی خدمت می‌کرد و به عنوان نماینده خبرگان رهبری حضور داشت، مرتب به استان ما سفر می‌کرد و خدمات زیادی انجام می‌داد.

رحیمی در خصوص فعالیت‌های ارزنده این شهید بزرگوار و دولت سیزدهم، افزود: فعالیت و کارهای زیادی از طرف دولت آیت‌الله رئیسی برای شهرستان طبس صورت گرفت، از زمان آغاز دولت سیزدهم فعالیت‌های گوناگونی شروع، پیگیری و تکمیل شد که می‌‎‌توان به عنوان مثال به طرح نهضت ملی مسکن در سه شهر دیهوک، عشق‌آباد و طبس اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص پروژه راه‌ها در دولت شهید رئیسی بدهی‌های احداث و راه‌اندازی راه‌ها پرداخت و پروژه‌ها راه‌اندازی و فعال شد، علاوه برآن در توسعه معادن نیز شتاب خوبی داشتیم.

فرماندار طبس با اشاره به اینکه آیت‌الله رئیسی برای زیرساخت‌های معادن اهمیت خاصی قائل بود که به مرور تاثیر این توسعه و نتایج را در سال‌های آینده هم در اشتغال و هم در چرخش مالی در بازارهای شهرستان طبس خواهیم دید، گفت: از دیگر پروژه‌هایی که آیت الله رئیسی انجام داد، گازرسانی به تمامی روستاهای شهرستان طبس بود، همچنین ایجاد صنایع عظیمی که با تسهیل مجوزات و یا با در اختیار قرار دادن تسهیلات، شروع به کار و تولید کرد، همچنین در حوزه آبرسانی و توزیع برق نیز به سه شهر دیهوک، عشق‌آباد و طبس فعالیت خوبی از سوی دولت سیزدهم صورت گرفت.

فرماندار شهرستان طبس در خصوص میزان شوق خدمت آیت‌الله رئیسی به مردم خاطرنشان کرد: او زمان را برای انجام کار محدود می‌دانست و همیشه می‌گفت کار را با برنامه و سریع جلو ببرید و علاقه داشت کار محول شده را سریع به اتمام برساند و در این خصوص تفکرش همواره این بود که حاضربود ده‌ها بار به یک استانی سفر کند تا آن پروژه و کار تحقق پیدا کند، لذا کارهایی که توسط هیچ یک از مسئولین سابق انجام نمی‌شد، توسط او برای استان‌ها و شهرستان‌ها صورت می‌گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید