252577

غیر فعال بودن ۲۹ واحد معدنی در تربت حیدریه

دنیای معدن: منطقه تربت حیدریه در زمینه‌ های معدنی ظرفیت های بسیار خوبی دارد به نحوی که هم اکنون ۶۳ واحد معدنی در منطقه و شهرستان وجود دارد.

به گزارش دنیای معدن، مرکز خراسان رضوی، مدیر صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه گفت: هم اکنون ۲۹ واحد معدنی در این شهرستان غیر فعال است که تلاش می شود مشکل آنها حل شود.

 

محمدرضا ملکی درخصوص چالش های حوزه معدن در این شهرستان افزود: برخی از این معادن دارای عیار پایین هستند و برخی دیگر هم به لحاظ تامین ماشین آلات مورد نیاز مشکل‌ هایی دارند.

 

وی ادامه داد: برخی معادن هم دارای معارض‌ های محلی هستند که امید است بتوان با کمک مردم این چالش‌ ها را برطرف کرد تا شاهد ایجاد اشتغالزایی مناسبی توسط این واحدهای معدنی باشیم.

 

مدیر صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه گفت: منطقه تربت حیدریه در زمینه‌ های معدنی ظرفیت های بسیار خوبی دارد به نحوی که هم اکنون ۶۳ واحد معدنی در منطقه و شهرستان وجود دارد که ۳۴ واحد آن دارای پروانه بهره‌ برداری فعال هستند.

 

ملکی افزود: ۲۴ ماده معدنی در تربت حیدریه شناسایی شده که هم اکنون ۱۶ ماده معدنی درحال استخراج است که از آن میان می توان به طلا، کان سنگ مس، خاک‌ های صنعتی، عقیق، سنگ آهن، سنگ گچ، لاشه سنگ‌ ها، کرومیت، منیزیم و منگنز اشاره کرد.

 

وی اضافه کرد: ۶۳ واحد معدنی منطقه تربت حیدریه با هزار و ۱۲۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ۶۲۶ نفر اشتغال ایجاد کرده‌ اند.

 

مرکز شهرستان ۲۲۴ هزار نفری تربت‌ حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید