251217

استان کرمان تاکنون ۱۶.۵ همت حقوق دولتی معادن به خزانه کشور واریز کرده است

دنیای معدن- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تاکنون حدود ۱۶.۵ همت حقوق دولتی در استان کرمان وصول و به حساب خزانه واریز شده و امیدواریم که بازگشت ۱۵ درصد سهم استان از حقوق دولتی را به استان داشته باشیم

به گزارش دنیای معدن، مهدی حسینی نژاد عصر امروز ۲۸ بهمن ماه در ششمین جلسه شورای معادن استان کرمان اظهار کرد: بیشتر موارد ۱۳ دستور کار امروز این شورا در خصوص بررسی مشکلات معادن و صنایع معدنی و طرح‌های غیرمعدنی است که با محدوده‌های معدنی تداخل دارند.

وی با اشاره به تبصره پنج ماده ۱۴ قانون معادن ادامه داد: با پیگیری‌های شورای معادن استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، بخشی از این تبصره در قانون برنامه هفتم توسعه مصوب شد که مهمترین آنها تامین برق موردنیاز هم کشور و هم صنایع است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان افزود: واحدهای معدنی و معادن که در حوزه انرژی خورشیدی هم در معدن و هم خارج از معدنشان سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند از ظرفیت تبصره پنج ماده ۱۴ قانون معادن استفاده کنند و با تصویب در وزارت نیرو این مهم را عملیاتی کنند.

وی بیان کرد: تاکنون حدود ۱۶.۵ همت حقوق دولتی در استان کرمان وصول و به حساب خزانه واریز شده و امیدواریم که بازگشت ۱۵ درصد حقوق دولتی را به استان داشته باشیم و مانند سنوات گذشته رخ ندهد.

حسینی نژاد ادامه داد: از محل یک درصد عوارض آلایندگی معادن حدود ۴۱۸ میلیارد تومان از معادن استان وصول شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید