251130

توسعه استان‌های زاگرس نشین در دستور کار دولت/ بخش معدن به صورت خاص دیده شود

دنیای معدن- استاندار لرستان گفت: بخش معدن را باید به صورت خاص در استان در نظر گرفت.

به گزارش دنیای معدن، فرهاد زیویار امروز ۲۴ بهمن اظهار کرد: سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تیم‌کاری وزارت به استان ماحصل چندین ماه دیدار، گفتگو و مذاکره با آنان بود که نتایج خوبی به عنوان اولین سفر به استان‌های زاگرس‌نشین را به دنبال داشت.

وی تصریح کرد: در هر گوشه‌ای از مملکت که کم و کسری وجود داشته باشد و مورد کم‌توجهی قرار گیرد ضرر و زیان آن متوجه کل کشور خواهد شد.

استاندار ادامه داد: این سفر مقدمه‌ای برای شروع کار و آغاز اجرایی شدن رویکرد رئیس جمهور در خصوص توجه بیشتر به استان‌های زاگرس‌نشین بوده و لازم است پروژه‌های ناتمام و طرح‌های مختلف اقتصادی که می‌توانند موجب توسعه و بالفعل شدن ظرفیت‌های استان شوند در اولویت قرار گیرند.

استاندار لرستان با بیان اینکه بخش معدن را باید به صورت خاص در لرستان در نظر گرفت، گفت: لرستان از نظر معادن غنی و ارزشمندی همچون فروسیلیس،منیزیم و کربنات کلسیم حرف‌هایی برای گفتن دارد.

زیویار اضافه کرد: امید می‌رود با فراهم شدن بستر مناسب مالی بتوانیم ضمن برگزاری جلساتی در مرکز و استان با حضور نمایندگان بانک رفاه ، تیم مدیریتی استان و سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان، گردشگری ،حوزه صنعت و معدن و .. بتوانیم آنها را تقویت و به سمت تولید و بهره‌برداری پیش ببریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید