250893

گرامیداشت دهه فجر

۱۶ طرح معدنی در سیستان و بلوچستان آماده افتتاح است

دنیای معدن- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: با بهره‌برداری از ۱۶ طرح مختلف معدنی گرامیداشت ایام الله دهه فجر در این استان زمینه اشتغال پایدار برای ۷۱۰ نفر فراهم خواهد شد.

به گزارش دنیای معدن، ایرج حسن‌پور روز یکشنبه در گفت‌وگویی ضمن تبریک ایام به مناسبت فرارسیدن چهل و پنجمین فجر انقلاب اسلامی، بیان کرد: ۱۲ طرح سرمایه‌گذاری با اعتبار ۹۳۰ میلیارد ریال در این مدت به بهره‌برداری می‌رسد که زمینه اشتغال ۲۵۲ نفر در بخش صنعت را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین سه طرح سرمایه‌گذاری با اعتبار ۲۴ هزار و ۵۰ میلیارد ریال با اشتغال ۴۲۸ نفر در حوزه معدن و یک طرح با سرمایه‌گذاری ۱۱۸ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰ نفر در حوزه بازرگانی به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: برای ۱۶ طرح فوق حدود ۲۱ هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه صرف شده که با بهره‌برداری از آنها،۷۱۰ نفر در شهرستان‌های کنارک، نیمروز، زاهدان، سراوان، هامون، خاش، تفتان و هیرمند دارای اشتغال پایدار خواهند شد.

وی با اشاره به ایام الله دهه مبارک فجر افزود: این ایام یادآور اراده پولادین مردمی بود که با توکل به خدای متعال توانستند نظام ظلم و ستم و استبداد را در هم شکسته و آزادی و عدالت و استقلال مردم را به‌عنوان آرمان اسلامی به منصه ظهور برسانند.

حسن پور بیان کرد: امروز که نهال انقلاب ۵۷ به درخت سرافراز و تنومند ۴۵ساله مبدل شده، این ایام فرخنده، فرصتی است برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام و انقلاب و بیان دستاوردهای کسب شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید