250805

ضرورت تقویت نگاه علمی در بخش معدن

دنیای معدن: نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: باید با تکنولوژی‌های جدید، تخریب در معدنکاری را بازسازی کنیم.

به گزارش دنیای معدن؛ محمدرضا بهرامن نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در دومین همایش توسعه پایدار در صنعت معدنکاری گفت: باید با نگاه علمی به بهره برداری از ذخایر معدنی پرداخت.

وی گفت: امروز در دنیا چیزی به اسم باطله نداریم، زیرا آنها دارای موادمعدنی با ارزش هستند، به همین دلیل باید آنها را با روش‌های علمی حفظ کنیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: در کشور معادنی داریم که به منطقه امن برای حیات وحش منطقه تبدیل شده اند و همزمان برداشت اقتصادی هم صورت می‌گیرد.

بهرامن همچنین با اشاره به اینکه امروز پساب‌های کارخانه مس ارمنستان وارد رود ارس می‌شود، تاکید کرد؛ باید NGO‌های معدنی وارد و مسئولان مربوطه را برای پیگیری کمک کنند.

وی گفت: در دومین کنفرانس معدنی که در عربستان برگزار شد، این کشور یک نقشه راه معدنی در غرب آسیا و آفریقا تعریف کرد و اگر ما از فرصت‌های معدنی به موقع استفاده نکنیم از این چرخه خارج می‌شویم.

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران نیز در دومین همایش توسعه پایدار در صنعت معدنکاری با اشاره به اشتغالزایی در سایه اجرای مسئولیت‌های اجتماعی گفت: اینکه ما اشتغالی را در منطقه کمتر توسعه یافته ایجاد کنیم خود یک مسئولیت اجتماعی است و بخش معدن تا به امروز با نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری، توانسته اشتغال خوبی را ایجاد کند.

بهرام شکوری افزود: محیط زیست نیز با چرخه بخش معدن و اتمام ذخیره نیازمند بازسازی و احیا است که در این احیا گاهی منطقه را به حالت اول بازمی گردانیم و گاه به جاذبه گردشگری تبدیل می‌کنیم که اشتغال جدیدی ایجاد می‌کند.

دومین همایش توسعه پایدار در صنعت معدنکاری از امروز در اتاق بازرگانی آغاز شده است و تا فردا ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید