250283

تفاهم نامه 3 جانبه ارتقای سامانه بومی سازی کارلینک امضا شد

دنیای معدن: تفاهم نامه سه جانبه با موضوع "ارتقای سامانه بومی سازی کارلینک به استانداردهای سازمان جهانی GS1"، بین ایمیدرو، مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران امضا شد.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی ایمیدرو، این تفاهم نامه توسط محمدرضا موثقی نیا رئیس هیات عامل ایمیدرو، بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و مهدی مظهری مدیرعامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران امضا شد.

موضوع این تفاهم نامه ایجاد کاتالوگ های خریدار براساس استانداردهای مرکز (استانداردهای GS1 و کدهای شناسه مانند GTIN1 و GLN2، شناسه کالا و خدمات)، عرضه آنها در بانک اطلاعاتی مرکز و ارتباط آن با سامانه عرضه محصولات به منظور شناسایی تامین کنندگان داخلی و جلوگیری از واردات بی رویه به منظور خلق ارزش و حمایت از تولید داخل است.

از اهداف مهم این سامانه می توان به شفافیت بازار عرضه و تقاضای صنایع معدنی و ایجاد ارزش افزوده اشاره کرد.

همچنین این سامانه از تولیدکننده ایرانی حمایت می کند و از ضرر و زیان به فعالان این صنعت به علت نبود دستیابی به محصول مورد نیاز با

قیمت منصفانه (با وجود تحریم ها) ممانعت خواهد کرد.

کاهش قیمت تمام شده محصولات معدنی از دیگر مزیت های سامانه نامبرده است.

سامانه عرضه و تقاضا سامانه ای است که در آن متقاضیان کالا یا خدمت و تامین کنندگان آنها در حوزه صنایع معدن،کارخانه ها و تولیدی های وابسته اقدام به ورود اطلاعات کاتالوگ محصولات، ایجاد راهنمای شناسایی کالا و خدمت درخواستی، و شناسایی تأمین کنندگان می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید