250259

موثقی نیا در دیدار با کارکنان هسته گزینش ایمیدرو:

توانمندی و اخلاق، ملاک گزینش افراد باشد

دنیای معدن- رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: گزینش باید به انتخاب بهترین افراد، در «تخصص» و «اخلاق و رفتار» منتهی شود.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا موثقی نیا در دیدار با کارکنان هسته گزینش این سازمان به مناسبت سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) درباره گزینش گفت: واژه گزینش، یک موضوع عمومی است و همه شرکت های خصوصی و دولتی در دنیا، معیارهایی را برای انتخاب و استخدام افراد در سازمان های خود در نظر می گیرند. در واقع، این یک منطق است که مختص به جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی افزود: حتی شرکت های تخصصی جهانی نیز، مسیری را برای انتخاب افراد طی می کنند تا بتوانند بهترین افراد را از نظر توانمندی، تخصص و مولفه های دیگر برگزینند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: در نهادهای دولتی، افراد باید حافظ و مروج اصول و ارزش های انقلابی باشند.

وی ادامه داد: آنها در حالی که باید موضوع تخصص و توانمندی را در نظر بگیرند، باید شاخص تعهد به اسلام و ارزش های اسلامی را در گزینش ها به گونه ای لحاظ کنند که دایره جذب افراد گسترده باشد و به دوقطبی شدن افراد منجر نشود.

موثقی نیا تاکید کرد: کارکنان این بخش باید تلاش کنند در گزینش افراد، به گونه ای عمل کنند که به عنوان مثال، تا 2 سال دیگر، ایمیدرو به عنوان بزرگترین سازمان توسعه ای کشور از نظر منابع انسانی، توسعه یافته شده و از نظر سواد، تخصص و مسائل اعتقادی ارتقا یابد.

وی افزود: برای این منظور، برگزاری برنامه های آموزشی برای کارکنان این حوزه، ضروری است.

 

 

هدف گزینش، تایید صلاحیت افراد در چارچوب قانون مقررات

حسین قاسمی، سرپرست هسته گزینش ایمیدرو نیز در این جلسه با بیان اینکه پرونده های استخدامی کارکنان این سازمان براساس قوانین موجود و دستورالعمل های هیات عالی گزینش بررسی می شود، گفت: تلاش ما در گزینش، تایید صلاحیت داوطلبان براساس قوانین و مقررات است و نگاه ما در گزینش، صفر و یکی نبوده و تنها قبول یا رد شدن افراد نیست.

وی ادامه داد: همواره در گام نخست گزینش، در جهت بر طرف شدن ضعف ها و کمک به افراد و سازمان پیش می رویم و حفظ آبروی افراد و اسناد داوطلبان نیز از اولویت های ما است.

وی افزود: همواره تلاش کرده ایم در جهت آگاهی داوطلبان، قوانین و مقررات گزینش و شرایط کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را قبل از مرحله بررسی افراد، به آنها اعلام کنیم و همواره سعی داشته ایم که نگاه‌ها به گزینش، اصلاح شود و داوطلبان با قوانین آشنا شوند.

قاسمی با اشاره به برگزاری نخستین آزمون تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان ایمیدرو به رسمی در سال گذشته اعلام داشت: یکی از سیاست های ما، تعامل با شرکت ها و مدیریت های دیگر است و آزمون تبدیل وضعیت -که نتایج مثبتی نیز در بر داشت- نمونه موفق این همکاری تلقی می شود.

وی ادامه داد: همکارانم در گزینش با همه مشکلات و کاستی ها، تلاش کردند در کمترین زمان، پرونده ها بررسی، تکمیل و اعلام رای شود.

بنا به این گزارش، در پایان موثقی نیا از کارکنان هسته گزینش ایمیدرو با اهدای لوح، تقدیر کرد

 

دیدگاهتان را بنویسید