250204

رشد ۳۵ درصدی فعال‌سازی معادن راکد در زنجان

دنیای معدن- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گفت: ناترازی ارزی و انرژی، تعیین تکلیف ماده ۹۰، محصولات مشابه تناقص قانون ۲۴ معدن و تامین مواد اولیه بخشی از مسائل و موانع پیش روی فعالان اقتصادی استان زنجان است.

به گزارش دنیای معدن، مجید گلشنی‌منفرد دیروز (شنبه ۱۶ دی‌ماه) در جمع فعالان اقتصادی استان زنجان که با حضور وزیر صمت برگزار شد با اشاره به آمار پروانه بهره‌برداری صنعتی در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱، اظهار کرد: از پایان آذر سال گذشته تا آذر امسال پروانه بهره‌برداری به ۱۳.۵ همت رسیده است‌ که تقریبا ۴۸۱ درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه در بخش اشتغال ۱۸۸ درصد در این مدت رشد را شاهد هستیم، افزود: در بخش سرمایه‌گذاری معدن ۸۵ درصد و بخش اشتغال ۲۳ درصد به رشد رسیده‌ایم.

این مسئول با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیاردی در بخش اکتشاف معدن طی دو سال گذشته، ادامه داد: این مقدار اکنون با رشد بسیار بالایی مواجه شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به رشد چشمگیر احیای واحدهای صنعتی به نسبت سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱، خاطرنشان کرد: در بحث فعال‌سازی معادن راکد شاهد رشد ۳۵ درصدی هستیم. اما نکته اصلی این است که به نسبت گذشته در بحث صادرات ۱۳ درصد منفی هستیم که شاید همه صحبت فعالان اقتصادی نشانگر همین موضوع است.

 

دیدگاهتان را بنویسید