249769

مسیر فعالیت‌های معدنی ایمیدرو در آذربایجان‌شرقی هموار می‌شود

دنیای معدن: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که ایمیدرو یکی از سازمانهای توسعه ای وزارت صمت در بخش معدن و صنایع معدنی است؛ گفت: در قالب جلسات شورای معادن استان و با نظر مساعد منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست، امکان اقدامات اکتشافی بدون تخریب برای ایمیدرو در محدوده های معدنی استان فراهم گردید.

به گزارش دنیای معدن، محمدجعفر عظمایی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات اکتشافی برای توانمندسازی بخش معدنی استان، یکی از مهمترین برنامه های اقتصادی استان است که در این ارتباط بهره مندی از ظرفیت ایمیدرو با همکاری همه ذینفعان عرصه های معدنی، هم افزایی، کارآمدی، رونق کسب و کار و توسعه پایدار این بخش را در پی دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس با مجموعه ایمیدرو تفاهم نامه ای برای اکتشاف پهنه‌های معدنی در استان منعقد شد که تا همین چند ماه قبل پیشرفت مطلوبی نداشت؛ اما در ماه‌های اخیر تعامل با مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی اعم از منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست زمینه مساعد فعالیتهای اکتشافی را فراهم کرد.

عظمایی خاطرنشان کرد: از مجموع ۹ محدوده معدنی مربوط به پهنه چاراویماق، پروانه اکتشاف برای پنج محدوده معدنی برای ایمیدرو صادر و یک محدوده دیگر نیز در حال صدور است و همچنین زمینه صدور پروانه اکتشاف برای ۳ محدوده دیگر از پهنه‌ معدنی یادشده نیز فراهم شد.

دبیر شورای معادن استان تصریح کرد: فعالیت‌های اکتشافی ایمیدرو گام اول توسعه صنایع معدنی استان است و امیدواریم در بازه زمان کوتاه و بر اساس یافته های علمی ضمن شناسایی مواد معدنی ارزشمند و ایجاد صنایع پایین دستی، شاهد رونق اقتصادی و اشتغال بیشتر و پایدار باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید