248446

بارگیری نخستین محموله کانتینری مواد معدنی در بندر امام خمینی

دنیای معدن: بارگیری نخستین محموله کانتینری مواد معدنی در بندر امام خمینی با هدف بهره‌گیری از ظرفیت پایانه اختصاصی کانتینری انجام شد.

به گزارش دنیای معدن، سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های پایانه اختصاصی کانتینری منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی گفت: در قراردادی با شرکت بخش خصوصی فعال در زمینه صادرات مواد معدنی برای بارگیری ۷ هزار تن مواد معدنی در قالب کانتینر موافقت و برنامه‌ریزی شد.

داود چگنی افزود: در این چارچوب نخستین محموله به وزن ۲ هزارتن  با استفاده از کانتینر‌های ۲۰ فوتی در پایانه اختصاصی کانتینری این مجتمع بزرگ بندری بارگیری و به کشور مقصد ارسال شد.

 

 

وی در تشریح مزیت‌های حمل کانتینری، جلوگیری از هدررفت کالا، ارتقاء سرعت تخلیه و بارگیری و کاهش آلودگی‌های محیط زیستی را از جمله این مزیت‌ها عنوان کرد و ادامه داد: با بهره‌گیری از ظرفیت حمل کانتینری در زمینه تخلیه و بارگیری کالا‌های مواد معدنی که برای نخستین بار در این بندر بزرگ تجاری انجام می‌شود، علاوه بر فعال‌سازی ظرفیت‌های پایانه کانتینری و  بهره‌گیری از مزایای ناشی از این شیوه پیشرفته حمل و نقل، موجبات ارتقاء رضایتمندی مشتریان فراهم می‌آید.  

 

 

یادآور می‌شود پایانه اختصاصی کانتینری با ۶٠٠ هزار TEU ظرفیت و برخورداری از تجهیزات پیشرفته و قدرتمند، ضمن ارائه خدمات بهینه به صنایع و صاحبان کالا در پسکرانه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی گام مهمی به منظور کاهش بهای تمام شده کالا برداشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید