247507

مدیرکل صمت استان اردبیل اعلام کرد؛

توسعه بخش معدن نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقی دارد

دنیای معدن: مدیرکل صمت استان اردبیل اعلام کرد که توسعه بخش معدن رویکردی مناسب و نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقی دارد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت استان اردبیل، «مسعود ایرانی» مدیرکل صمت استان اردبیل در خصوص اهمیت معدن در توسعه اقتصادی استان گفت: توسعه بخش معدن رویکردی مناسب و نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقی دارد لذا هراندازه تحقیقات مان نسبت به ذخایر زیرزمینی معدنی در منطقه بیشتر باشد به همان اندازه می توانیم در جهت توسعه اقتصادی استان و ایجاد اشتغال از آن استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه منابع معدنی نعمتی خدادادی است، افزود: در استان اردبیل علاوه بر معادن مصالح ساختمانی و مصالح مورد نیاز پروژه های عمرانی، معادن فلزی نیز وجود دارد که وجود ذخایر این نوع مواد معدنی ارزش معادن استان را دوچندان می کند.

مدیرکل صمت استان اردبیل با اشاره به اینکه طی سال های اخیر مطالعات و اکتشافت معدنی از سوی شرکت های داخلی صورت گرفته، یادآور شد: این فعالیت ها و مطالعات همچنان در چندین زون معدنی ادامه دارد که دستیابی به معادن فلزی در مشکین شهر به علت همین فعالیت ها بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا از حضور همه سرمایه گذاران معدنی برای انجام فعالیت های معدنی در سطح استان کاملاً حمایت می کنیم.

ایرانی همچنین گفت: با ادامه بررسی در محدوده ها و پهنه های معدنی استان و انجام عملیات اکتشاف و رسیدن به محدوده های امیدوار کننده در اسرع وقت پروانه های اکتشاف برای آنها صادر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید