246409

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

لزوم تشکیل کمیته تخصصی معدن

دنیای معدن- وزیر صنعت، معدن و تجارت ایجاد رقابت ملی جهت توسعه صنعتی و معدنی کشور را یک ضرورت مهم برشمرد و اعلام کرد که می بایست با تدوین و اجرای برنامه های تحولی و رسیدن به رشد مطلوب، وضعیت موجود را دگرگون کرد.

به گزارش دنیای معدن، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایجاد رقابت ملی جهت توسعه صنعتی و معدنی کشور را یک ضرورت مهم برشمرد و اعلام کرد که می بایست با تدوین و اجرای برنامه های تحولی و رسیدن به رشد مطلوب، وضعیت موجود را دگرگون کرد.

عباس علی آبادی در نشست معاونان، روسای سازمان های تابعه و مدیران کل استان ها با اشاره به اینکه نتیجه نظام ارزشیابی برای نیروهای انسانی بسیار مهم است و می بایست براساس عملکرد آنها مورد بررسی قرار بگیرد، از مدیران ادارات کل استانی خواست تا اهم چالش ها و مشکلات روز و اختیارات درخواستی ادارات برای اجرای بهتر فعالیت ها، را به وزارتخانه ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه نظارت ها باید همراه با نتایجی از جمله رفع کامل تخلفات و پیشرفت در حوزه های مختلف همراه باشد، افزود: نیاز است در استان های مختلف، کارهای بزرگ انجام دهیم و انرژی مان را برای اقداماتی که راندمان و بهره وری بالایی دارد، صرف کنیم.

وزیر صمت، ایجاد رقابت ملی جهت توسعه صنعتی و معدنی کشور را یک ضرورت مهم برشمرد و تاکید کرد: در بخش معدن نیاز است با اقدامی انقلابی مشکلات موجود را در تمام استان ها برطرف کرده و با تدوین و اجرای برنامه های تحولی و رسیدن به رشد مطلوب، وضعیت موجود را دگرگون کنیم تا شاهد توسعه و پیشرفت چشمگیری در این حوزه باشیم. در این راستا باید کمیته تخصصی معادن تشکیل و باجدیت بیشتری این موضوع مهم را پیگیری کند.

علی آبادی همراهی و تعامل کامل مدیران ادارات کل استانی با استانداران، نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان ها در حوزه های محیط زیست، آب و برق و سایر نهادهای محلی را موضوعی بسیار مهم دانست و تاکید کرد: مطمئنا مدیران استانی اهمیت کار و اقدامات اداره کل صمت استانی را درک می کنند زیرا موفقیت اداره کل صمت، زمینه ساز موفقیت های دیگر در استان خواهد شد.

وزیر صمت از مدیران کل استانی خواست تا مشکلات و اختلاف نظرها در سطح استان را با تعامل و همکاری بیشتر حل و فصل کنند و در نهایت با درنظر گرفتن یک استراتژی مشخص، بهترین خدمات را به سرمایه گذاران ارائه دهیم.

وی بر توجه ویژه به شاخص های تحقیق و توسعه، میزان همکاری صنایع با دانشگاه ها، دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و صادرات تولیدات استان به سایر استان ها و خارج از کشور تاکید کرد و یادآور شد: برای دستیابی به اهداف ترسیمی، نباید میان بخش خصوصی و دولتی تفاوت ایجاد کنیم زیرا همگی در یک کشتی نشسته ایم و موفقیت همگی مان باعث موفقیت کشور خواهد بود.

علی آبادی با بیان اینکه در موضوعات برق و آب که بسیار مهم است، باید به سمت بهره وری پیش رفته و با درنظر گرفتن راه کارهای مناسب و جامع، مانع از قطع برق صنایع در سال آینده شویم، تاکید کرد: در بخش نظارت و بازرسی در استان ها، نتیجه اهمیت دارد.

وزیر صمت بر اهمیت تولید خودروهای برقی که منافع مالی بسیاری را برای کشور به همراه دارد، تاکید کرد و گفت: معتقدم باید تمرکزمان روی صنایعی که برای مان ارزش افزوده بالا با هدف صادرات محصولات و تقویت تکنولوژی و فن آوری راه به همراه دارد، قرار دهیم تا به موفقیت های مدنظرمان دست یابیم.

در این نشست معاونان وزیر و مدیران کل استانی در خصوص نظام ارزشیابی، شاخص های ارزیابی عملکرد نیروهای انسانی ادارات کل استان ها، طرح تحول مالی، مباحث صادراتی، حمایت از سرمایه گذاران و ارتباط بیشتر با بانک های استانی و کسب تسهیلات لازم برای فعالیت صنایع، مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص و مباحث مربوط به مشکلات برق و آب صنایع به بح و تبادل نظر پرداختند.

همچنین توجه به شاخص خدمات، تسهیل در صدور مجوزها و پروانه ها، رقابت پذیر کردن شاخص ها، حمایت از تولیدکنندگان کالاهای صادرات محور و غیر نفتی و ... از دیگر موضوعاتی بود که مورد تاکید حاضران در این نشست قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید